Po okrožnici, s katero je ministrstvo za izobraževanje začasno ukinilo financiranje učne pomoči kot dodatne strokovne pomoči, in napovedi nekaterih drugih ukrepov sta potrebna resna razprava in dodaten premislek, je na današnji novinarski konferenci dejal poslanec SDS Andrej Čuš.
Odbor naj glede na sklepe, ki jih predlagajo, pozove ministrstvo za izobraževanje, da prekliče omenjeno okrožnico. Vlado pa naj pozove, da zagotovi zadostna sredstva za delovanje tega ministrstva in poišče rezerve na drugih resorjih.
V SDS si še vedno prizadevajo tudi za zakonsko rešitev, po kateri bi odpravili volontersko pripravništvo.
Po Čuševih besedah je tudi nekorektno, da ministrica Stanka Setnikar Cankar v okrožnici ni navedla, do kdaj naj bi začasna ukinitev financiranja učne pomoči veljala. Poleg tega poslance SDS čudi mlačen odziv Sindikata vzgoje, izobraževanja, znanosti in kulture Slovenije, je dejal.
Z omenjenim ukrepom in drugimi, ki jih napovedujejo, bodo ranljive skupine postale še bolj ranljive, bolj odrinjene in bolj šibke, je opozoril.
V SDS si še vedno prizadevajo tudi za zakonsko rešitev, po kateri bi odpravili volontersko pripravništvo. Po Čuševih besedah so danes v zakonodajni postopek s tem namenom po nesprejetju dveh vložili že tretji predlog zakonske rešitve.
V predlog so tokrat dodali tudi varovalko, po kateri bi bil v primeru, če vlada ne bi v roku sprejela politike na področju pripravništev za obdobje petih let, vsak volonterski pripravnik upravičen do denarnega nadomestila najmanj v višini minimalne plače.
Tudi predstavnik Slovenske demokratske mladine, podmladka SDS, Janez Jože Olovec je izpostavil nesprejemljivost volonterskega pripravništva. "Predsednika vlade in ministre pozivamo, da do ureditve področja svoje delo opravljajo brezplačno," je dejal.