Smučarji, ki zimske mesece najraje preživljajo na Mariborskem Pohorju, so kljub obljubam in zagotovilom, da smučarska sezona bo, še vedno v negotovosti.
A treba je vseeno pojasniti, da »nova« mestna oblast, kot vse kaže, ne bo odnehala. Lovi tako rekoč še zadnji vlak, saj je smučarska sezona že tik pred vrati, zato je mariborski župan Andrej Fištravec podpisal dogovor med vodstvom občinskega Marproma in stečajnim upraviteljem Športnega centra Pohorje, s katerim bi mariborski avtobusni prevoznik že začel remont žičniških naprav in priprave na prihajajočo smučarsko sezono.
Za smučarsko sezono bodo vpoklicali 25 delavcev, ki so po stečaju Športnega centra Pohorje pristali na cesti.
Irena Polajžar, direktorica oddelka komerciale v podjetju Marprom, je včeraj za Svet24 povedala, da še vedno verjamejo v letošnjo sezono na Pohorju. »V tem tednu so se začeli ogledi, postopek pa teče. Računamo, da bo to soboto gondola že začela obratovati, saj čakamo le še na tehnični pregled in obratovalno dovoljenje, za preostale naprave pa postopki tečejo. Pogovarjamo se tudi z ljudmi, ki so prej že delali s temi napravami,« je pojasnila Polajžarjeva in dodala, da ostajajo optimisti, zato jim ob ugodnih temperaturah tudi pomanjkanje snega glede na zmogljivosti umetnega zasneževanja ne bi smelo preprečiti uspešne smučarske sezone. »Denar za prevzem žičnic imamo tudi zagotovljen iz lastnih virov. Že nekaj časa imamo na računu za to namenjenih 200.000 evrov in okrog 250.000 evrov rezerve, medtem ko si pozneje obetamo denar od prodaje vozovnic,« je pojasnila Polajžarjeva.
In če je ob stečaju ŠC Pohorje zaposlitev izgubilo 50 posameznikov, bodo zdaj, pravi Polajžarjeva, 25 teh delavcev potrebovali in poklicali nazaj. »Na novo zaposleni, ki imajo že tovrstne izkušnje, bodo potrebni denimo za nadzor, prodajo in podobno, določene zadeve pa bomo peljali prek Marproma. Pogovori z delavci naj bi stekli do konca tedna, ko bo tudi več znanega o drugih stvareh,« je dejala Polajžarjeva. Na občini pa še vedno čakajo na zunanje pravno mnenje o tem, ali je model, s katerim rešujejo Pohorje, pravno ustrezen. Kot je dejala pred dnevi, podpisani dogovor zadošča za začetek del na Pohorju, saj ta trenutek za kaj takega ni nobenega drugega interesenta. Koncesije bodo prenesli neposredno na Marprom, prvotna ideja o tem, da bi jih na občinsko podjetje Pohorje za šport in turizem, pa zdaj odpade.