Če bo preiskava pokazala, da je do ponarejanja prišlo, bodo tudi v Študentski organizaciji Univerze (ŠOU) v Ljubljani, ustrezno ukrepali, so sporočili iz ŠOU.
V okviru predkazenskega postopka policisti zbirajo obvestila in dokaze v zvezi s sumom storitve kaznivega dejanja uničenja ali ponareditve volilnih listin. Ker je predkazenski postopek tajen, na PU Ljubljana več informacij ne morejo posredovati, so še dodali.
Na ŠOU v Ljubljani so seznanjeni z informacijo o poteku policijske preiskave, ki je posledica prijave oziroma suma ponarejanja glasovnic na zadnjih študentskih volitvah, ki so potekale 16. in 17. oktobra lani.
"Policija torej preverja pristnost oddanih glasovnic direktno pri volivcih, ki bi se, kot je razvidno iz volilnega imenika, naj volitev udeležili," so za STA pojasnili na ŠOU v Ljubljani in dodali, da kolikor jim je znano, zaenkrat dokazov zoper ponarejanja glasovnic ni.
Kot so dejali, volitve članov v upravnih odborih študentskih organizacij visokošolskih in višješolskih zavodov ter volitve poslancev v Študentski zbor, sestavo volilnih organov, način izvolitve ter imenovanje članov volilnih organov, njihove pravice in dolžnosti ter pristojnost volilnih organov v postopku volitev ureja volilni pravilnik ŠOU v Ljubljani.
Lani oktobra so na 30 visokošolskih oziroma višješolskih zavodih, ki spadajo pod ŠOU v Ljubljani, potekale študentske volitve. Volilna komisija je prejela 340 kandidatur, med temi je bilo popolnih 143, svoje kandidature pa je moralo dopolniti še 194 kandidatov. Študenti so lahko volili posameznike ali pa celotne liste.
Izvoljeni kandidati so postali študentski predstavniki na ŠOU v Ljubljani. Največ kandidatov se je med seboj spopadlo na Ekonomski fakulteti, Fakulteti za matematiko in fiziko, Medicinski fakulteti in Fakulteti za šport. Na sedmih zavodih pa protikandidatov sploh ni bilo.