Na ljubljanskem okrožnem sodišču se bo v sredo nadaljevalo ponovljeno sojenje v zadevi Balkanski bojevnik, prek videokonference pa bo predvidoma zaslišan 39-letni hrvaški državljan Anastazije Martinčić, ki v Urugvaju trenutno prestaja trinajstletno zaporno kazen zaradi prometa z mamili.
Martinćićevo prijetje 15. oktobra 2009 je bilo najhujši udarec balkanski kokainski kriminalni združbi, ki naj bi jo vodil Črnogorec Darko Šarić.
Martinćićevo prijetje 15. oktobra 2009 je bilo najhujši udarec balkanski kokainski kriminalni združbi, ki naj bi jo vodil črnogorec Darko Šarić. Potem se je namreč klobčič začel odvijati, sledile so številne aretacije v Črni gori, Srbiji in Sloveniji, ko je bil med drugimi prijet tudi Dragan Tošić. V bližini Montevidea na jahti Maui v lasti Martinčića je namreč urugvajska policija v sodelovanju z ameriško službo za boj proti drogi (DEA) zasegla dobri dve toni oziroma 2175 kilogramov kokaina, čistosti od 74 do 97 odstotkov. Njegova vrednost bi v prodaji na drobno znašala okrog 250 milijonov evrov.
Viroza »ta plavih«
Drogo so hoteli pred racijo dvakrat pretovoriti na čezoceansko ladjo Pirgos in prepeljati v Južnoafriško republiko (JAR), so zapisali tožilci v slovenski obtožbi. Enkrat se je kapitan čezoceanke ustrašil, saj se je jahta preveč sumljivo približala, drugič jim je to preprečilo slabo vreme. Nato pa so se v posel že vmešali policisti. Ko je dobičkonosni načrt padel v vodo, so se člani med seboj o tem obvestili v šifrah. Preiskovalci so med drugim ujeli pogovor med Jakobom Remškarjem in njegovo ženo Suzano, ko ji je ta iz JAR, kjer je z Mirzetom Lucevićem menda čakal čezoceanko s kokainom, sporočil, da »so vsi bolni, imajo virozo 'ta plavih', naj imajo vsi telefone izklopljene«.