Tožilstvo je glede na izvedenska mnenja predlagalo obvezno zdravljenje in varstvo v zdravstveni ustanovi in sodišče je v četrtek tak ukrep, ki lahko traja največ pet let, tudi izreklo, vsake pol leta pa bodo opravili nadzor. Sodišče ni sledilo predlogu odvetnika in prizadevanjem Prešernove, da bi se zdravila s prostosti.
Kot je znano, se je obravnava predloga za izrek obveznega psihiatričnega zdravljenja na kranjskem okrožnem sodišču začela 3. marca, ko se je sodnica Marjeta Dvornik odločila, da bo z obravnave izključila javnost zaradi varstva družinskih zadev, zlasti interesa mladoletnega oškodovanca, to je sedemletnega sina Prešernove, ki naj bi ga mati zanemarjala.
Izpostavljeno
Trajnost v papirni industriji
Tožilka Helga Dobrin je na podlagi izsledkov izvedenca psihiatrične stroke Mateja Kravosa, da je bila storilka v času dejanja neprištevna, za Prešernovo namesto obtožnice za kaznivo dejanje uboja vložila predlog za izrek varnostnega ukrepa obveznega psihiatričnega zdravljenja v zdravstveni ustanovi. Če bi ji sodili, kot da je bila v času dejanja prištevna, pa bi ji grozilo do 15 let zapora.
Dogodek se je zgodil lani v noči na 18. oktober. 40-letna Prešernova naj bi tedaj zabodla 54-letno žensko, ki je bivala v stanovanjski hiši v Križah. Po poročanju medijev je šlo za bivšo ženo nekdanjega ministra Senka Pličaniča. Policisti so žrtev našli mrtvo v kuhinji stanovanjske hiše, rane na njenem telesu pa so bile posledica uporabe ostrih in drugih predmetov.
Okoliščine z ogleda kraja kaznivega dejanja so pokazale na nasilen prepir, saj je bila poškodovana tudi osumljenka. Mediji pa so na podlagi pričevanj domačinov poročali o nenavadnih rečeh, ki so se že v preteklosti dogajale v hiši. Prešernova naj bi se namreč ukvarjala z okultizmom. Dogodkom pa naj bi bil priča tudi njen otrok.