Lah se je na zatožni klopi znašel zaradi očitkov o zlorabi položaja pri najemu stavbe za Nacionalni preiskovalni urad (NPU) na Dimičevi cesti v Ljubljani. Tožilstvo mu je očitalo, da je kot generalni sekretar na notranjem ministrstvu (ta položaj je zasedal, preden je postal državni sekretar) v postopku pridobivanja prostorov za NPU nezakonito favoriziral družbo Ram Invest.
Junija 2014 ga je prvostopenjsko sodišče opralo obtožb, vendar je višje sodišče sodbo razveljavilo in zadevo vrnilo v ponovno sojenje. To se je po nekaj zapletih z vročanjem vabila na sodišče začelo septembra lani, v novem, precej hitro izvedenem postopku pa je sodišče, predvsem na željo obrambe, zaslišalo skoraj vse priče, ki so pričale že na prvem sojenju.
Konec novembra ga je sodišče obsodilo in poleg že omenjene kazni mu je izreklo tudi štiri leta prepovedi opravljanja poklica.
Lah na razglasitev sodbe ni prišel, sodišče mu je nato kljub vztrajnosti neuspešno najprej vročalo zapisnik izreka sodbe, nato pa še samo sodbo. Nazadnje so mu sodbo le vročili - po poročanju Dnevnika prek objave na sodni oglasni deski.
Zanimivosti
Odgovorno v prihodnost z naložbenim zavarovanjem
Jasno je, da zadeva ne bo doživela epiloga oziroma pravnomočnosti, zdaj se namreč niti še ni iztekel rok za pritožbo. Sodišče bo le izdalo sklep o ustavitvi postopka.
Kaznivo dejanje naj bi Lah storil med julijem 2009 in januarjem 2010, grozilo mu je do eno leto zapora. Za kazniva dejanja, za katera je predviden zapor do enega leta, pa je zastaralni rok šest let.
Pogodbo o najemu z Ram Investom Igorja Pogačarja so na MNZ sklenili v začetku leta 2010. Računsko sodišče je avgusta 2011 zaradi najema izdalo negativno mnenje, Komisija za preprečevanje korupcije pa je ugotovila, da je pri najemu prišlo do korupcije. Zaradi ugotovitev Komisije za preprečevanje korupcije je odstopila tedanja ministrica za notranje zadeve Katarina Kresal, pozneje pa še Lah.