Zaradi omenjenih očitkov je vodstvo kobilarne omenjeno trenerko odpustilo ter prijavilo veterinarski inšpekciji in policiji, je v sredo poročala Televizija Slovenija. Vršilec dolžnosti direktorja Kobilarne Boštjan Bizjak je za nacionalno televizijo poudaril, da je takšno ravnanje nedopustno, zato je bilo tudi sankcionirano z najstrožjo kaznijo.
Odpuščena delavka krivdo zanika, dejanje naj bi ji podtaknili. Njen odvetnik Klavdij Novak je za TV Slovenija pojasnil, da je bil konj ob njenem odhodu z dela v boksu. Trenerka naj bi strokovnega vodjo opozarjala na nepravilnosti, ta pa naj bi ji odgovoril z grožnjo o izgubi dela, je za televizijo dodal odvetnik. Trenerka konjev je na odpoved vložila pritožbo, ki jo bo moral še v tem mesecu obravnavati svet kobilarne, je še navedla TVS.
Odpuščena delavka krivdo zanika, dejanje naj bi ji podtaknili.
Na Upravi RS za varno hrano, veterinarstvo in varstvo rastlin so za STA potrdili, da so prejeli prijavo ter izvedli tudi inšpekcijski pregled v Lipici. Ker gre za sum kaznivega dejanja, pa primer vodi policija.
Na koprski policijski upravi so za STA pojasnili, da je policijska postaja Sežana že 21. oktobra prejela pisno prijavo, v kateri je navedeno, da je tam zaposlena osumljena storitve kaznivega dejanja mučenja živali po prvem odstavku 341. člena kazenskega zakonika. Ta sicer določa, da kdor surovo ravna z živaljo ali ji po nepotrebnem povzroča trpljenje, se kaznuje z denarno kaznijo ali zaporom do šestih mesecev.
Policisti zdaj o teh navedbah zbirajo dodatna obvestila in dokaze, so dodali na policiji.