Prva uradna premiera Ferrarijevega novinca se je zgodila v Ameriki. Natančneje v Miamiju, kjer je potekala dirka formule ena, hkrati pa letos mineva 70 let, odkar so prvi avtomobili iz Maranella zapeljali na ameriške ceste. Razvoj novega potovalnega dvosedežnika se je začel pred natanko štirimi leti, ko so se pri Ferrariju odločili, da bodo vnovič izdelali avtomobil s klasičnim dvanajstvaljnim motorjem, brez kančka elektrifikacije.
Kar zadeva zunanjost in aerodinamiko, so pri Ferrariju delo spet opravili z odliko. Naj najprej omenimo, da bo ta kupcem na voljo kot berlinetta ali kot spider, ki se mu streha lahko pospravi v zadnji del avtomobila. Na dolgem sprednjem delu se estetika poklanja modelu 365 GTB/4 Daytona iz leta 1968, zadek pa prinaša minimalistične zadnje luči, štiri izpušne cevi, ogromen difuzor, osrednji fiksni karbonski spojler ter dve dodatni aktivni krilci na levi in desni strani. Celotna karoserija je popolnoma nova in se ponaša z večjo torzijsko togostjo v primerjavi z modelom 812 Superfast. Model 12Cilindri v dolžino meri 4,73 metra, širok je 2,18 metra, visok le 1,29 metra, razdalja med sprednjo in zadnjo osjo pa znaša natanko 2,7 metra oziroma dva centimetra manj kot pri predhodniku. Še bolj zanimiv je podatek o teži. Brez tekočin tehta 1560 kilogramov, porazdelitev teže pa je v razmerju 48,3 odstotka spredaj in 51,7 zadaj.
Izpostavljeno
Trajnost v papirni industriji
Potniška kabina je oblikovno zelo prefinjena mešanica med športnostjo in eleganco, ki vnovič črpa navdih iz koncepta dvojnega kokpita, ki smo ga pred časom občudovali pri modelih Roma in Purosangue. A so pri novemu modelu šli še korak dlje in vgradili tretji zaslon na sredinski konzoli, kjer tako voznik kot sopotnik lahko upravljata različne sisteme. Manjši zaslon na sovoznikovi strani bo namenjen predvsem pretočnim vsebinam, digitalni merilniki pred voznikom pa bodo prikazovali vse potrebne potovalne podatke. Omenjajo tudi to, da so vgradili volan z nekaj novimi kapacitivnimi stikali, ki so zdaj bolj intuitivna v smislu haptičnih povratnih informacij, za zvočno kuliso pa bo za doplačilo skrbel avdiosistem s 15 zvočniki (1600 vatov moči), ki so ga ustvarili v sodelovanju s podjetjem Burmester. In še to. Prtljažnik je velik zgolj 270 litrov.
Ime 12Cilindri je kakopak neposredno povezano s pogonom, ki je vgrajen pod sprednji pokrov. Gre za 6,5-litrski motor V12, ki so ga uporabljali v modelu 812 Competizione. Razvija enormnih 610 kW (830 KM) pri 9500 vrtljajih, navora pa je pri 7250 vrtljajih za 678 Nm. Ferrarijevi inženirji so uporabili nekaj novih materialov, da bi prihranili pri teži (prihranek tri odstotke), prvič pa so ga spojili z osemstopenjskim samodejnim menjalnikom z dvojno sklopko, ki prinaša tretjino krajši čas prestavljanja. V praksi to pomeni, da se 12cilindri z mesta do 100 km/h odrine v 2,9 sekunde, do 200 km/h potrebuje še dodatnih pet sekund, pri 340 km/h pa doseže najvišjo hitrost. Posoda za gorivo meri 92 litrov.
Začetna cena modela 12Cilindri je postavljena pri 395 tisoč evrov, kar je približno toliko, kot stane purosangue. Prvi primerki se bodo pri končnih kupci znašli jeseni.