Dan objemov je nastal leta 1986 v Ameriki, sčasoma pa se je razširil po vsem svetu. Namen proslavljanja tega dneva je spodbuditi ljudi, da bi izražali čustva v javnosti, proslavimo pa ga tako, da ponudimo objem vsakemu, ki ga želimo objeti.
Objemanje je za človeka tako pomembno, da so znanstveniki Univerze v Miamiju leta 1992 ustanovili Inštitut za raziskovanje dotika. Ena od raziskav, v kateri so spremljali 17 mladostnikov, je pokazala, da so imeli tisti najstniki, ki so jih masirali, manj občutkov tesnobe in so bili bolj prijateljsko razpoloženi. Tudi njihovi starši so opazili, da so manj agresivni. Čeprav je šlo za manjšo raziskavo, je le-ta dokazala, kako pomemben je dotik in kako zelo vpliva na obnašanje.
Zanimivosti
Ozaveščenost o pomenu zavarovanj se v Sloveniji iz leta v leto povečuje
Nekateri psihologi pravijo, da človek potrebuje 4 objeme na dan, da bi preživel, 8 da bi se obdržal in 12, da bi napredoval. Objem spodbuja zaupanje in občutek varnosti ter krepi povezanost s človekom, ki ga objemamo. Poleg tega viša nivo hormona oksitocina, ki je pomemben za povezanost, ter serotonina za srečo, zmanjšuje pa nivo kortizola in odpravlja stres.
Objem je dober tudi za našo imuniteto, sprošča mišice in blaži bolečino, najboljše pri tem pa je, da je popolnoma brezplačen.