Postavitev v galeriji SET (Spazio Eventi Tirso) združuje več kot 80 skulptur iz kock. Med njimi je nekaj izjemnih posnetkov klasičnih mojstrovin, kot je denimo Miloška Venera.
Na razstavi z naslovom Umetnost kock je mogoče videti tudi posnetek Partenona, za katerega je Sawaya porabil kar 30.201 lego kocko, pa Mona Lize in Klimtovega Poljuba. "Te klasične mojstrovine sem poustvaril, ker želim umetnostno zgodovino prek jezika, ki nagovarja celo družino, približati otrokom," je pojasnil umetnik.
Ko je še delal kot odvetnik, mu je umetnost služila za sprostitev po delovnem dnevu. "Slikal sem, risal, skratka uporabljal tradicionalne medije. Nato pa sem začel eksperimentirati z lego kockami, s katerimi se se igral kot otrok," umetnikove besede povzema italijanska tiskovna agencija Ansa.
Vzpostavil je spletno stran, na kateri je predstavljal svoje izdelke in kmalu so sledila prva naročila. "Mislim, da so moja dela naletela na dober odziv, ker so lego kocke igrača, ki jo poznajo vsi. Začel sem umetnost, ki je demokratična in dostopna vsakomur, vsak lahko najde svoj pristop," je še dejal umetnik.
Čeprav gre pri sestavljanju lego kock za igro, pa je potrebna izjemna natančnost, če želi ustvariti v svojih skulpturah občutek gibanja. V ateljejih v New Yorku in Los Angelesu ima več kot štiri milijone kock, za posamične skulpture pa v povprečju porabi nič manj kot tri tedne.
Umetnost kock bo v Rimu na ogled do 14. februarja.