Zastajanje vode v telesu se lahko kaže kot otekanje okončin, pa tudi obraza in trebuha. Vzrokov za pojav je več, morda zgolj uživate preslano hrano, lahko pa gre zastajanje vode pripisati resnejšim zdravstvenim težavam, kot so hormonska neravnovesja, srčne bolezni ter bolezni jeter ali ledvic.
Kako si lahko pomagamo? Poskrbite, da se boste dovolj gibali, uživajte manj slane jedi, če se borite s čezmerno telesno težo, bo na mestu uvedba zdravega življenjskega sloga, s katerim boste izgubili odvečne kilograme. Na jedilnik uvrstite živila, ki vsebujejo veliko kalija ter vitaminov B5, B1 in D. V veliko pomoč vam bodo tudi naravni diuretiki, kot je denimo peteršilj. Ker ga s hrano ne zaužijemo toliko, da bi bil njegov učinek izjemno opazen, je priporočljivo, da si ga privoščimo kot čaj ali ga vključimo v sadno-zelenjavne napitke.
Peteršiljev čaj
Postopek priprave: Šopek nasekljanega peteršilja potopite v liter vrele vode in pustite stati 20 minut. Tekočino nato precedite. Peteršiljev čaj lahko uživate toplega ali hladnega, tekom celega dne. Le pri količini peteršilja velja poudariti, da ga na dan ni priporočljivo zaužiti več kot 25 gramov.