S svojimi stenskimi umetninami buri duhove že od 90-ih let prejšnjega stoletja, še bolj pa s skrivnostjo, kdo se za umetniškim imenom Banksy v resnici skriva. Mnogi mislijo, da je Banksy član skupine Massive Attack, drugi prisegajo, da gre za skupino. Tretji menijo, da je Banksy v resnici ženska. Poglejmo, kakšni so miti o Banksyu, ki krožijo po medmrežju.
BANKSY JE ROBERT DEL NAJA
V začetku 21. stoletja je v medijih zaokrožila vest, da je takrat že zelo znani ulični umetnik v resnici Robert del Naja, glasbenik in pevec, član skupine Massive Attack. Eden izmed razlogov za takšno mnenje je, ker Robert prihaja iz Bristola, kjer naj bi bil doma tudi Banksy. Drugi naj bi tičal v tem, da so se Banksyjevi prvi grafiti pojavili v mestih, kjer so Massive Attack imeli koncerte. In tretji, najbolj prepričljiv naj bi bil spodrsljaj voditelja podcasta, znanega angleškega glasbenika DJ Goldieja, ki je Banksyja med intervjujem nenadoma imenoval "Rob".
BANKSY JE ŽENSKA
Tako trdi mnogo ljudi, najbolj prepričan pa je o tem kanadski umetnik Chris Healey, ki verjame, da je Banksy v resnici skupina sedmih umetnikov, ki jo vodi svetlolasa ženska, ki jo je moč videti v nekem dokumentarcu o umetniku. To pa naj bi potrjevalo tudi dejstvo, da se podobe žensk zelo pogosto pojavljajo v Banksyjevih stvaritvah, kar sicer za ulične umetnike v veliki večini primerov ne velja.
BANKSY JE (BIL) KING ROBO
King Robo je bil zelo znan ulični umetnik iz Londona in teorija, da je Banksy v resnici on, se je pojavila leta 2009, ko se je Banksyjev grafit pojavil na steni, kjer je ponavadi svoje grafite risal King Robo. Nekaj časa je med umetnikoma potekala tudi prava "bitka", ko sta svoje grafite risala čez grafite svojega "nasprotnika" in mnogi so bili prepričani, da je to delo enega samega človeka. Ugibanja in "grafitarska vojna" so se končali, ko je King Robbo oziroma John Robertson, kot je bilo njegovo pravo ime, leta 2014 umrl.
BANKSY JE DAMIEN HIRST
Damien Hirst je trenutno eden najbolj znanih in komercialno uspešnih sodobnih slikarjev na svetu. Ta terorija je prišla na dan, ko se je Bansky objavil sliko, imenovano "Keep it Spotless", kar bi lahko prevedli kot "Naj ostane brezmadežno"). Slika prikazuje čistilko, ki pod dviguje nekakšno tapeto s pikami. Pike (angl. "spot") so pogost motiv na Hirstovih umetninah. Vendar pa je Hirst priznal le, da je pri sliki sodeloval z Banksyjem. Njegove identitete pa seveda ni razkril. Sta pa oba umetnika iz Bristola.
BANKSY JE ROBIN GUNNINGHAM
Z identiteto skrivnostnega umetnika so se pozabaval celo kriminologi univerze Queen Mary, ki so uporabili metodo, imenovano "geoprofiliranje". Ugotovili so, da se zemljevid pojavljanja Bristolčana po imenu Robin Gunningham, ki prav tako riše grafite, nadvse dobro ujema s pojavljanjem Banksyjevih novih stenskih umetnin. To teorijo podpira tudi ugotovitev časnika The Sunday Times, ki je poročal, da je Gunningham nekoč uporabljal umetniško ime Robert Banks, iz česar naj bi nastalo ime Banksy. To pa se ujema tudi z že prej omenjenim "kiksom" DJ Goldieja, ki je Banksyja v intervjuju imenoval "Rob", kar je lahko okrajšava tako za ime Robert kot Robin.