Če ima steklenica neprijeten vonj, so se bakterije že razrasle. Vanjo vsujte raztopino sode bikarbone in vodo v razmerju 1 : 1. Dobro premešajte in pustite, da se namaka vsaj 20 minut.
Kdaj ste nazadnje pomili svojo steklenico za vodo? Ne glede na to, iz katerega materiala je, ji je treba zagotoviti primerno higieno. Notranjost je namreč zmeraj vlažna, zaradi česar se v njej razvijejo bakterije, ki lahko povzročijo slabost, bruhanje in drisko. V steklenicah se lahko pojavijo tudi bakterija E.coli ter različne plesni, zato je pomembno, da steklenico redno in dosledno čistite.
Pranje v pomivalnem stroju
Strokovnjaki svetujejo, da vse steklenice za vodo operete v pomivalnem stroju, in sicer pri najvišji temperaturi, nato pa počakate, da se v stroju posušijo. Tako boste uspešno odstranili vse bakterije. Vendar pri tem velja biti nekoliko previden. Pred pranjem v pomivalnem stroju preberite navodila. Steklenico in pokrov postavite na zgornjo polico. Prav tako pazite, da ne boste prekrili zgornje šobe za pomivanje. Tesnila prej odstranite, da se ne bi med pranjem na visoki temperaturi raztegnila.
Voda in detergent
Steklenico čim večkrat dobro operite z vročo vodo, ki ste ji dodali milnico, ter pomešajte. Če se na dnu ali ob robovih nabira umazanija, jo dobro zdrgnite s krtačko. Če tudi s krtačko ne dosežete teh delov, v steklenico vsujte pest riža ali drugo grobo žito, ki bo s tresenjem mehansko očistilo umazanijo. Ko steklenico dobro sperete, jo obrišite s papirnato brisačo. Morda jo postavite celo na radiator, da se tudi notranjost čim hitreje posuši in da preprečite pojav novih bakterij zaradi vlage.
Alkoholni kis
Alkoholni kis deluje kot naravna dezinfekcija, zato v steklenico do polovice nalijte kis in dodajte vodo. Privijte pokrov in nekaj časa mešajte. Steklenico pustite čez noč in jo zjutraj sperite. Tako boste na naraven način uničili vse patogene bakterije. Steklenico nato dobro splaknite z mrzlo vodo, da odstranite vonj kisa.