Siamski dvojčici Daisy in Violet Hilton, sta se rodili neporočeni materi 5. februarja 1908 v britanskem Brightonu. Njuna mati, Kate Skinner, revna natakarica, je bila prepričana, da sta dvojčici, spojeni v bokih, božja kazen, ker je imela spolne odnose neporočena.
Dvojčici nista imeli skupnih organov in v današnjem času njuna ločitev ne bi predstavljala zelo velike težave, takrat pa so bili tovrstni posegi zelo nevarni in verjetno bi se poskus končal s smrtjo ene ali obeh deklic.
Bili sta kot "kos pohištva" in "molzni kravi"
Ko sta bili Daisy in Violet stari tri leta, ju je od matere odkupila njena delodajalka, Mary Hilton, ki je v njiju videla "vir prihodkov" in ju razstavljala po Veliki Britaniji, Evropi in celo Avstraliji, dokler se niso leta 1916 preselili v Ameriko.
Kot sta dvojčici kasneje zapisali v svoji avtobiografiji, pa sta ju z Maryjinim možem ves čas imela zaprti in ju tudi fizično zlorabljali. Svoja krušna starša sta morali klicati "tetka Mary" in "Gospod".
Ko je Mary Hilton leta 1915 umrla, sta dvojčici, kot da bi šlo za kos pohištva, pripadli njeni hčerki Edith Meyers, ki pa je z njima ravnala še slabše kot Hiltonova.
Zavračala je njuno šolanje in ju namesto tega silila k učenju plesa in igranja na glasbila, z namenom, da bi z njima lahko zaslužila še več. Menila sta tudi, da bosta dvojčici Naslednjih 16 let sta dvojčici morali neprestano nastopati, ne da bi pri tem sami karkoli zaslužili. Ves denar sta pobrala Meyersova.
Končno svoboda!
Potem pa sta Daisy in Violet nekega dne, ko sta bili stari 23 let, zbrali pogum in se odločili, da je tega izkoriščanja in zlorab dovolj. Tožili sta Hiltonova, tožbo dobili ter tako končali svoje suženjstvo. Dobili sta tudi odškodnino, za tedanje čase velikanskih 100.000 dolarjevm in prekinitev pogodbe. Tako sta prvič v življenju postali zares svobodni.
Vendar pa svoje svobode nista najbolje izkoristili. Začeli sta živeti življenje mnogih novopečenih bogatašev, čas in denar sta zapravljali predvsem za zabavo in pojavljanje v mondenih krogih. Srečevali sta se tudi z različnimi moškimi in tudi večkrat poročili.
Violet se je tako leta 1936 poročila z igralcem Jamesom Mooreom, ki pa je bil gej in poroka je bila le krinka za njegovo javno življenje. Na papirju sta bila poročena deset let, potem pa je bila njuna poroka razveljavljena. Tudi Daisy se je poročilam leta 1941 z gejem, plesalcem Haroldom Estepom, znanim kot Budd Sawyer. Zakon je trajal deset dni.
Minljivost slave in življenja
Dvakrat sta nastopili tudi v filmih, prvič leta 1936 v filmu "Freaks" ("Nakaze") in leta 1951 v filmu "Chained For Life" ("Vklenjeni za vedno"), vendar kot igralki nista bili uspešni. Počasi je začela njuna slava bledeti, skopnel tudi pa je tudi denar in njuni nastopi niso zanimali več skoraj nikogar.
Nazadnje sta javno nastopili leta 1961, na nekem drive-inu, vendar ju je njun manager po koncu nastopa zapustil brez denarja in prevoza do doma, zato sta bili prisiljeni poiskati zaposlitev v bližnji trgovini, kjer sta delali do konca življenja.
4. januarja 1969, je njun šef, potem ko se nista javili na delovnem mestu, poklical policijo in prosil, da preverijo, če sta doma. Policisti so dvojčiči našli mrtvi na njunem domu. Umrli sta za hongkonško gripo. Forenzična preiskava je pokazala, da je Daisy umrla prva, Violet pa dva ali štiri dni kasneje.
Njuno življenje je navdihnilo nekaj filmskih in gledaliških ustvarjalcev. Tako je po njunem življenju bil narejen muzikal "Side Story", ki je dobil kar štiri nominacije za Tony-a, ameriško nagrado za najboljše Broadwaysko delo. Posnet pa je bil tudi dokumentarec o njunem življenju, ki je prejel več nagrad.
Na hiši v rodnem Brightonu sta dobili spominsko ploščo, eden od mestnih avtobusov, ki vozi mimo nje, pa je bil poimenovan po njiju.