Osnova sistema, ki ga razvijajo mnoga podjetja, je potniška kabina oz. kapsula, ki lebdi v velikanskih ceveh z vakuumom, ki so postavljene nad ali pod zemeljskim površje, in ki lahko po teh ceveh potuje s hitrostjo 1.000 km na uro.
Eno od podjetij, Hyperloop Trasportation Technologies s sedežem v Los Angelesu medtem v Abu Dabiju že postavlja prototipni komercialni sistem, ki bo povezal mesta Abu Dabi, Dubaj in Al Ain. Zdaj so objavili fotografije, ki prikazujejo osupljivo postajo, v kateri se bodo potniki lahko vkrcali v kapsulo, ki bo na odseku dolgem 5 kilometrov potovala s hitrostjo do 1.000 km na uro.
Kapsula in vakuumske cevi so narejene iz materiala, ki so ga poimenovali "vibranium", po izmišljeni kovini, ki se je pojavila v nekem stripu in je bila sposobna absorbirati, shraniti in sproščati velike količine kinetične energije (energije, ki jo ima neko telo pri gibanju).
150 kilometrski sistem bo stal 6 milijard dolarjev, kar pomeni, da bo kilometer sistema stal 40 milijonov. Potniki bodo lahko, ko bo sistem v celoti postavljen, za pot med Abu Dabijem in Dubajem porabili pičlih 15 minut.
"Hyperloop je morda videti kot gigantska investicija za prevoz omejenega števila ljudi, vendar pa je ekološko vzdržna in dolgoročno stroškovno upravičena," pravi Bibop Gresta, predsednik podjetja Hyperloop TT.
Prva testiranja so začeli že lani, sistem pa bi lahko bil popolnoma operativen že leta 2023.