Tako preizkusite, ali vašemu telesu prija določen sok: kozarec napolnite s polovico soka in polovico vroče vode ter popijte. Če vam tak napitek dobro dene, je dober za vas, drugače ne. V sokove pred zaužitjem vedno nalijte nekaj vroče vode.
Žita prinašajo dobro voljo, vendar jih ne kuhajte »al dente«, saj so takšna težko prebavljiva, obenem pa v črevesju posrkajo vso vodo, da se lahko prebavijo. Skuhajte žita večer prej v veliki količini vode, ki jo čez noč pustite v posodi, da žita nabreknejo.
Moka oziroma kruh, testenine, peciva: ker se moka ne prebavi v črevesju, temveč v ustih, bi vsak košček kruha morali 200-krat prežvečiti, da bi ga telo lažje prebavilo.
Proso niža raven inzulina, vendar ga morate dobro prekuhati, nato pa v njem pustiti še malo vode, da nabrekne.
V enem obroku ni dobro mešati različnih žit, sadja ali oreščkov: če niso skladni med seboj, naredite pravo prebavno zmedo. Za zajtrk, če imate radi kosmiče, jejte le eno vrsto žita, eno vrsto sadja in eno vrsto oreščkov, ki jih prelijete z jogurtom, mlekom ali kompotom.
Če sestavite obrok iz več jedi, morajo biti manj začinjene in soljene, zanje uporabite manj olja, da jih boste lažje prebavili. Po obilnejšem obroku je najbolje piti janežev čaj s komarčkom.
Tofu je živilo, zelo bogato s kalcijem in beljakovinami. Kombinirate ga lahko s čimerkoli, saj je nevtralnega okusa, dovolj pa je, če ga jeste enkrat na teden.
Riž je nevtralen in umiri črevesje. Kuhan riž basmati imate lahko v hladilniku tudi pet dni, tako ga lahko na hitro uporabite pri različnih jedeh in v različnih kombinacijah.
Čičerka je čudovita hrana za želodec.
Kvinoja ima ogromno mineralov in je podobna materinemu mleku.
Oves lahko v večjih količinah povzroči izsušenost, rdečico na obrazu.
Parmezan ali drugi siri in paradižnik so pogosta kombinacija na picah, testeninah, sendvičih in naredijo telesu mnogo slabega, saj zaužiti skupaj posrkajo kalcij iz telesa. Raje jih uživajte ločeno.
Jajca so zjutraj dober obrok, po 15. uri ne več. Ne uživajte jih, kadar je zelo mrzlo ali zelo vroče.