Ena od takih iniciativ je tako imenovana Misija inovacije, ki jo bodo zagnali voditelji držav, tudi ameriški predsednik Barack Obama in njegov francoski kolega Francois Hollande. V okviru milijarde dolarjev vredne iniciative se bo 20 držav, med njimi Savdska Arabija, Indija, Kitajska, Indonezija in Brazilija, zavezalo k podvojitvi vlaganj v razvoj čiste tehnologije v prihodnjih petih letih.
"Misija inovacije odgovarja na nujnost podnebnih sprememb, priložnost tehnoloških inovacij in neizogibnost spopadanja s to težavo na globalni način," navaja izjava Bele hiše.
Soustanovitelj Microsofta Bill Gates pa je na čelu vzporednega načrta oziroma zasebnega dela, imenovanega prebojna energetska koalicija. Ta bo združil 28 velikih imen, vključno z izvršnim direktorjem Facebooka Markom Zuckerbergom, ustanoviteljem Virgina Richardom Bransonom, prvim možem Alibabe Jackom Majem in magnatom Georgejem Sorosom pri iskanju novih zelenih tehnologij.
Svetovna banka je ob tem napovedala še 500 milijonov dolarjev vredno iniciativo za pomoč državam v razvoju pri zmanjševanju izpustov toplogrednih plinov. Poseben sklad bo financiral velike projekte na področju obnovljivih virov energije, transporta, energetske učinkovitosti in nizkoogljičnih mest, pri čemer bodo denar prispevale Nemčija, Norveška, Švedska in Šivca.
Prejšnji teden je novi kanadski premier Justin Trudeau napovedal, da bo njegova država v Zeleni podnebni sklad ZN prispevala 2,65 milijarde dolarjev in ne le 300 milijonov, kot je obljubljala prejšnja kanadska vlada.
Zeleni podnebni sklad je bil ustanovljen, da bi razvitim državam pomagal zbrati obljubljenih 100 milijard dolarjev letno do leta 2020 za pomoč državam v razvoju na področju boja proti podnebnim spremembam. Vendar pa na njegov račun leti kar nekaj kritik, tako na račun transparentnosti in varovalk do tega, da obljubljeni denar v sklad včasih sploh ne steče.
Vprašanje financiranja bo eno najpomembnejših na podnebni konferenci, ki se je z Dnevom voditeljev danes uradno začela v Parizu. Nekateri so konferenco že poimenovali "vrh o denarju".