Narednik Kevin Williams je leta 2003 v Iraku ustrelil Hassana Abbasa Saida misleč, da ga hoče ubiti, potem ko je ta zagrabil za njegovo pištolo.
Williams je v Afganistanu rešil življenja sedmim tovarišem.
Vojaka, ki je takrat štel enaindvajset let, sta krivde oprali dve vojaški preiskavi in civilno sodišče. Pozneje so ga slavili zaradi junaštva, potem ko je v Afganistanu rešil sedem življenj, a bi zaradi Zakona o človekovih pravicah Saidova družina kaj lahko dobila odškodnino. Seveda pa bi zaslužili tudi odvetniki. »Sramota je, da morajo vojaki pojasnjevati svoja dejanja, odvetniki pa služijo s smrtmi iraških civilistov,« je dejal Williams. Tako bi lahko odvetniki svoje žepe napolnili s tisoči evrov. »Opravljal sem svoje delo. Boril sem se za svojo državo, branil svoje soborce. Nepravično je, da bi Saidova družina lahko sedaj dobila kompenzacijo, jaz pa sem izgubil dve službi in komaj preživljam svojo družino,« je dejal danes dvaintridesetletni Williams.
Leta 2003 je med naključno patruljo v Iraku naletel na devet moških, ki so potiskali voziček s strelivom. Ko so jih hoteli aretirati, so zbežali. Williams je enega sledil do bližnje vasice. Said se ni hotel mirno predati, ampak je poskusil zagrabiti Williamsovo pištolo. Ko je segel še po soborčevi pištoli, ga je Williams ustrelil. Po dveh vojaških in eni civilni preiskavi se je leta 2009 znašel v Afganistanu, kjer je iz v reko potopljenega vozila rešil sedem tovarišev. Leta 2013 je zapustil vojsko in se zaposlil v podjetju za varovanje, ki deluje v Iraku. Takrat pa je izvedel, da je Saidova smrt znova predmet preiskave, zaradi česar je izgubil službo. Čeprav ga sodnik Sir George Newman ni spoznal za krivega, pa bi Williamsa ministrstvo še vseeno prisililo, da Saidovi družini plača odškodnino.