Ob koncu tretjega četrtletja letos so priključki na kabelsko televizijo zasedali 49-odstoten delež, medtem ko so pred enim letom dosegali 50,7-odstoten delež.
Delež priključkov na IP-televizijo se je medtem na letni ravni okrepil z 42,1 na 43,8 odstotka, še kažejo podatki agencije za pošto in elektronske komunikacije (Apek).
Vodilnima tehnologijama za televizijske priključke daleč zadaj sledita satelitska televizija s 4,9-odstotnim deležem in brezžična MMDS-tehnologija za razširjanje televizijskih programov z 2,3-odstotnim deležem.
Vodilni ponudnik storitev IP-televizije je Telekom Slovenije, a se mu je delež od konca lanskega do konca letošnjega tretjega četrtletja znižal z 59,2 na 56,6 odstotka.
Sledi T2, ki je delež povečal s 30,9 na 32,3 odstotka. Za njim sta še Amis z 10,8-odstotnim in Tušmobil z 0,4-odstotnim deležem.
Internetna televizija počasi dohiteva kabelsko televizijo
V Sloveniji se število priključkov na internetno oziroma IP-televizijo postopno, a vztrajno približuje številu priključkov na kabelsko televizijo, je razvidno iz poročila Apeka o razvoju trga elektronskih komunikacij v tretjem četrtletju.