Tekmovalne panoge v drevišnjem drugem slovenskem tekmovanju v smehu, ki se začne ob 19. uri, so Smejanje samemu sebi, Vražji smeh, Smeh v parih, Nalezljivi smeh na kolenih, Valjajoči se smeh, Smrčeči smeh in Jodl jodl smeh.
Doslej se je na tekmovanje prek elektronske prijavnice prijavilo deset tekmovalcev, izkušnja z lanskega tekmovanja pa je, da se jih največ prijavi tik pred začetkom, je za STA povedala direktorica Mednarodnega inštituta za smeh Simona Krebs. Število tekmovalcev so sicer po njenih besedah omejili na 20.
Smeh izboljšuje razpoloženje, deluje kot protibolečinsko sredstvo, pomaga pri obvladovanju stresa in je orodje za lažje sporazumevanje, je že večkrat poudarila Krebsova, ki meni tudi, da je smeh univerzalno sredstvo, ki bi ga morali vključiti v vsakdanje življenje. Ob prvem slovenskem tekmovanju v smehu maja lani je v Mariboru potekal tudi mednarodni kongres z naslovom Smeh: dopolnilna terapija.
Svetovni dan smeha sicer obeležujemo 5. maja.
Iščejo najbolj nalezljiv smeh v Sloveniji
Mednarodni inštitut za smeh, ki ima sedež v Mariboru, drevi v Festivalni dvorani Lent organizira drugo slovensko tekmovanje v smehu. Tekmovalci bodo lahko tekmovali v sedmih panogah, do zadnjih treh najboljših jih bo izločala posebna komisija, najboljše pa bo nato z aplavzom določila publika. Na prireditvi pripravljajo tudi zabaven program.