Med Istanbulom in Moskvo

FOTO: Abramovič v varno zavetje turških pristanišč spravil še drugo superjahto

S.R.
22. 3. 2022, 10.22
Posodobljeno: 22. 3. 2022, 13.23
Deli članek:

Prvo je iz Črne Gore premaknil v turški Bodrum, drugo iz Grčije v bližnje turško pristanišče Marmaris.

Reuters
Superjahta Ecplipse v pristanišču Marmaris.

Ruski oligarh Roman Abramovič, ki se je poleg številnih ruskih veljakov, bolj ali manj tesnih zaveznikov Vladimirja Putina, znašel na udaru sankcij Evropske unije, Združenega kraljestva in ZDA, se je glede na podatke o letih njegovega zasebnega letala v zadnjih tednih mudil na relaciji Moskve in Istanbula. Kot smo že poročali, so ga objektivi fotoaparatov prejšnji ponedeljek ujeli na letališču Ben Gurion v Tel Avivu, kamor je prispel iz Moskve, njegovo letalo pa je nekaj ur pozneje krenilo proti turški prestolnici. Njegovo letalo se je po poročanju tiskovne agencije Reuters v naslednjih dneh znova vrnilo v Moskvo.

Reuters
Superjahta Solaris v turškem pristanišču Bodrum.

Če ni najbolj jasno, kje te dni postopa Abramovič, pa je manj skrivnosti okoli superjaht, domnevno lastniško povezanih z ruskim milijarderjem. Ena od njegovih jaht je včeraj prispela v turško pristaniško mesto Bodrum na jugozahodu države, kjer se je zasidrala v tamkajšnjem pristanišču. Po navedbah Reutersa, ki se opira na navedbe lokalnega vira, je v Turčijo danes prispela še ena Abramovičeva jahta, 162,5 metra dolga superjahta Eclipse, ki se je zasidrala v pristanišču Marmaris. Slednje se nahaja vsega 80 kilometrov od Bodruma. Jahta Eclipse, ena največjih jaht na svetu, ki pluje pod bermudsko zastavo, je v Marmaris prispela iz Grčije, kjer je križarila na relaciji Krete in Rodosa. Eclipse se ponaša z devetimi nadstropji, dvema heliportoma, bazenom in celo vgrajeno protiraketno obrambo.

Reuters
Superjahta Ecplipse v pristanišču Marmaris.

Druga superjahta, 140-metrska Solaris, medtem ostaja v Bodrumu, kamor je prav tako prispela iz voda Evropske unije. Pred dobrim tednom dni je bila denimo zasidrana v črnogorskem pristanišču Tivat. Nič sicer ne kaže na to, da bi se na kateri od teh jaht nahajal tudi sam Abramovič. Tako Eclipse kot Solaris sta bili sicer izdelani v nemških ladjedelnicah in sta samo dve iz flote jaht, ki naj bi si jih lastil ruski oligarh.