V članku je ruski tabloid Komsomolskaja Pravda zapisal, da je rusko obrambno ministrstvo sporočilo, da je na ruski strani v invaziji na Ukrajino padlo že skoraj 10 tisoč vojakov, okoli 16 tisoč pa naj bi jih bilo poškodovanih.
Novica je kaj hitro zaokrožila po družbenih omrežjih, tabloid pa je informacijo o padlih vojakih kmalu zatem umaknil iz članka. Rusko obrambno ministrstvo številk, objavljenih v članku ni sporočilo v nobeni izjavi za javnost, prav tako o podobni številki niso poročali o drugih ruskih medijih. Kljub temu da je tabloid s svoje spletne strani kaj hitro umaknil podatke o številu padlih, je originalna verzija članka še vedno dostopna prek arhivirane strani na tej povezavi.
10 tisoč padlih vojakov na ruski strani je izredno visoka številka, sploh v primerjavi z edinim podatkom, ki ga je do sedaj javno objavil Kremelj. Ta je 2. marca prvič in edinič od pričetka ruske invazije zatrdil, da je od 24. februarja umrlo približno 500 vojakov.
Ukrajinska stran sicer število padlih ruskih vojakov ocenjuje še mnogo višje od 10 tisoč. Včeraj so ocenili, da naj bi od pričetka invazije padlo že 15 tisoč vojakov. Ta številka je verjetno mnogo precenjena.
Konzervativne ocene zahodnih virov, med njimi ZDA, zatrjujejo da je življenje v Ukrajini izgubilo okoli 7 tisoč vojakov.
Vdor v omrežje, napaka ali sabotaža "od znotraj"?
V novoobjavljenem članku pa ni izginil zgolj podatek o številu padlih na ruski strani temveč tudi podatek o tem, da je življenje v Ukrajini izgubil ruski kapitan mornarice Andrej Palij in pa o dveh uničenih usposabljalnih bazah plačancev v okolici Žitomira. Smrt Palija je potrdilo več tujih medijev, prav tako naj bi bili resnični o napadu na baze v bližini Žitomira.
Tabloid je kmalu po tem, ko so iz članka odstranili vsiljivce, na družbenem omrežju Telegram zapisal, da je nekdo vdrl v njihovo omrežje in spremenil članek o dogajanju v Ukrajini. Dodali so, da je bila "neverodostojna informacija" iz članka odstranjena.
Več rusko govorečih uporabnikov Twitterja je izpostavilo, da so besede in fraze, uporabljene v izbrisanih odstavkih - torej tistih o smrti Palija, uničenih bazah in padlih vojakih - nekoliko nenavadne, in da jih naravni govorci ne bi uporabili. Zato je povsem verjetno, da se je res zgodil vdor v omrežje tabloida, še vedno pa ni jasno, od kod naj bi ocena 10 tisočih padlih vojakov zares prišla in ali je resnična. Pri podatku nekoliko izstopa razmerje med padlimi in ranjenimi vojaki, saj je število ranjenih pri 16 tisočih nizko glede na visoko število umrlih.