boj s koronavirusom

V Indijo prihaja tuja pomoč, nezadovoljstvo nad vlado narašča

J.P./STA
27. 4. 2021, 09.12
Posodobljeno: 27. 4. 2021, 09.16
Deli članek:

V Indijo je prispela prva tuja pomoč v medicinski opremi za boj proti novemu koronavirusu, ki je močno prizadel državo.

Profimedia
V New Delhi je davi prispela prva britanska pošiljka medicinskih ventilatorjev in jeklenk s kisikom. ZDA pa so medtem obljubile izvoz več milijonov odmerkov cepiva podjetja AstraZeneca.

Položaj v Indiji je dramatičen. Dnevno beležijo že več kot 350.000 okužb. Bolnišnice so prepolne in brez zalog opreme. Ljudje umirajo tudi na ulicah. Samo v ponedeljek so v Indiji zabeležili 2800 smrti covida-19, ki je do zdaj po vsem svetu zahteval že več kot 3,1 milijona življenj.

V državo, ki postaja novo žarišče pandemije, je zdaj začela prihajati tudi prva mednarodna pomoč. Zabojniki iz Velike Britanije so bili prvi, ki so danes prispeli na letališče v New Delhiju. "Mednarodno sodelovanje deluje," je ob objavi fotografij pošiljke na Twitterju komentiral tiskovni predstavnik zunanjega ministrstva Arindam Bagchi.

gen-i, elektrika, električna-energija, sončna-elektrarna

Gospodarstvo

Maksimalna energetska neodvisnost s paketom Pametna samooskrba

Pomoč so obljubile tudi ZDA, Francija, Nemčija, Kanada in Svetovna zdravstvena organizacija na sploh. Ameriški predsednik Joe Biden je v ponedeljek napovedal, da bodo ZDA v tujino izvozile 60 milijonov odmerkov cepiva AstraZenece proti covidu-19. Ni sicer še povsem jasno, koliko naj bi ga dobila Indija, vendar predvidevajo, da bo šel levji delež tega cepiva prav tja. Biden je namreč po telefonu govoril tudi z indijskim premierjem Narendro Modijem in dejal, da je Indija pomagala ZDA, ko je bilo v covidni krizi najhuje, ZDA pa bodo zdaj Indiji.

Modi se sicer sooča z vse večjimi kritikami zaradi ukrepanja v pandemiji. Med drugim je vlada v zadnjih tednih dovolila množična zbiranja, predvsem verske festivale, pa tudi politična zborovanja, kjer se je virus očitno močno širil. Nezadovoljstvo nad vlado zaradi tovrstnega ukrepanja v pandemiji zato narašča.

Zanimivosti

blazina
Sveža postelja

Za sladek spanec primerno vzdržujte odeje in vzglavnike

žafran v kulinariki
Rastline v kulinariki

Žafran je nekoč slovel kot zdravilo, danes kot začimba

rep08-2025_naslovka
Zanimivosti

Koga se boji Janez Janša: predsednik SDS na shod Ruparjevih upokojencev prišel v spremstvu telesnih stražarjev

Roškar, Glorija in Tijan
Posebna gosta

Na počitnicah pri Roškarju: Navihana osnovnošolca zabavala voditelja

opuncija
Indijska figa

Zdrav sadež, ki ima pomembno vlogo pri ohranjanju zdravja ožilja

Rakek_emb_skupina03
Zanimivosti

Prihodnost farmacevtske embalaže: Inovativni pristopi DS Smith Slovenija na sejmu Pharmapack 2025