Trump je Rusijo obtožil, da krši sankcije proti Severni Koreji zdaj, ko Kitajska končno pomaga pri pritisku na Pjongjang zaradi jedrskega in raketnega programa komunistične države.
Ameriški zgodovinar Allan Lichtman, ki je med redkimi leta 2016 napovedal zmago Donalda Trumpa na predsedniških volitvah v ZDA, je v sredo napovedal, da bodo morali republikanci že letos spomladi proti istemu predsedniku sprožiti postopek odstavitve oziroma impeachment. Razlog naj bi bili dokazi, ki jih zbira in jih bo kmalu objavil posebni tožilec Robert Mueller. Ta bo menda tako velika, da republikanci ne bodo imeli druge izbire kot odstaviti Trumpa. Profesor zgodovine na ameriški univerzi je pravilno napovedal izide vseh predsedniških volitev od leta 1984 naprej, že aprila lani pa je za letos napovedal impeachment.
Kot Clintonova »modra obleka«
Lichtman je prepričan, da Mueller gradi obtožnico zaradi oviranja preiskave, v tem primeru preiskave ruskega vpletanja v ameriške volitve na Trumpovi strani. »Argumenti bodo močni, gotovo veliko močnejši, kot pa je bila modra obleka Billa Clintona,« je povedal Lichtman. Gre za modro obleko Monice Lewinsky s sledovi predsednikove sperme, zaradi katere je moral Clinton priznati laganje pod prisego, ko je zanikal razmerje s pripravnico v Beli hiši. Trump sicer nenehno trdi, da ni bilo nobenega sodelovanja med njegovo kampanjo in Rusi, vendar pa Lichtman meni, da bo Mueller predstavil dokaze o zaroti z Rusi za pomoč v zameno za odpravo sankcij, ko bo Trump prevzel položaj. »Zakaj bi sicer vsi iz kampanje lagali o stikih z Rusi?« je vprašal Lichtman in pojasnil, da je sprejemanje pomoči tujcev pred volitvami kaznivo dejanje, prav tako sodelovanje pri računalniških vdorih.
Revija National Review je pod drobnogled vzela Melanijino zgodbo o uspehu in pisala o tem, kako je unovčila svojo lepoto v modnem svetu in pozneje pri mreženju Donalda Trumpa.
Trump obtožen stalinizma
Eden redkih republikancev v senatu, ki si upajo kritizirati izpade predsednika Trumpa, Jeff Flake iz Arizone, je predsednikov odnos do medijev v sredo v senatu javno opredelil kot stalinizem, vendar pa obenem pravi, da ne vidi razlogov za Trumpovo odstavitev. Lichtman mu je odgovoril, da jasno, da jih ne vidi, ker Mueller dokazov še ni podal. Muellerju bo kmalu svojo zgodbo povedal nekdanji šef Trumpove kampanje in nekdanji politični strateg Bele hiše Steve Bannon, ki v kongresnem odboru za obveščevalne zadeve glede preiskave ruske afere ni hotel povedati ničesar. To je storil po nalogu Bele hiše, ki pa mu pričanja pred Muellerjevo veliko poroto ne more preprečiti. Bannon naj sicer ne bi pričal pred veliko poroto, ker se je z Muellerjevimi tožilci dogovoril, da jim bo povedal resnico tudi brez tega. Člani odbora za obveščevalne zadeve predstavniškega doma kongresa iz obeh strank so ogorčeni in napovedujejo, da bodo Bannona prisilili v odgovore, čeprav ni jasno, kako, če pa ima Muellerjeva kazenska preiskava prednost in se Bannon se lahko sklicuje na peti amandma, ki ga ščiti pred samoobdolžitvijo.
Na udaru tudi Melania
Zaradi Trumpovega zadnjega izpada, ko je dejal, da ne razume, zakaj morajo sprejeti vse ljudi iz ničvrednih lukenj, kot sta Haiti in Afrika, sej je nanj sprožil plaz ogorčenja ameriške in svetovne javnosti. Trumpu očitajo rasizem, ki se je znova pokazal med njegovim nenadzorovanim bentenjem za zidovi Bele hiše. Nekateri so se celo spravili na Melanio Trump in njeno poreklo. Trumpovi kritiki so tako tudi Slovenijo, od koder prihaja Melania, označili za »usrano luknjo« in ji svetovali, da bi bilo bolje, da se vrne domov, kot pa da je še vedno ob neuravnovešenem Trumpu.