Posebno sodišče so vzpostavili za obravnavo očitkov, da je 50-letnik posilil dve svoji privrženki. Gurmeet Ram Rahim Singh, ki vodi sekto v zvezni državi Harjana na severu Indije, je na sodišče prispel v velikem konvoju, v katerem je bilo po poročanju indijskih medijev več kot sto vozil.
V mesto se je v pričakovanju sodbe zgrnilo okoli 200.000 gurujevih privržencev.
Odločitev sodišča je nekatere med njimi tako razjezila, da so se odpravili na uničevalen pohod po mestu. Po poročanju medijev so podtaknili požar na najmanj dveh železniških postajah, razbili več avtomobilov in zažgali reportažna vozila medijev.
V mestu so izgrede že pričakovali, zato so namestili več tisoč pripadnikov vojske, policije in paravojaških sil. Danes so v mesto napotili še dodatnih 600 vojakov. Varnostne sile so proti množici nezadovoljnih gurujevih privržencev uporabile solzivec in vodne topove, ti pa so nanje metali kamenje in napadli dve televizijski reportažni vozili.
Po podatkih oblasti je bilo pri tem ubitih 12 ljudi, najmanj 48 pa ranjenih. Zdravniški viri so poročali o najmanj 80 ranjenih.
V več delih mesta in po vsej indijski zvezni državi Pandžab so že pred odločitvijo sodišča v strahu pred nemiri uvedli policijsko uro, zaprte so šole in uradi, ustavljen je železniški promet, ceste so zaprte. Oblasti so preventivno tudi preuredile tri stadione, da bi lahko služili kot začasni zapori za izgrednike.
Singh, ki v javnosti pogosto zbuja pozornost tudi s svojimi kričečimi oblačili, je le eden v vrsti indijskih zvezdnikov in gurujev, vpletenih v različne škandale. Leta 2015 so mu očitali, da je 400 privržencev v svojem ašramu prepričal v kastracijo, češ da se bodo tako približali bogu.
Leta 2002 so mu sodili zaradi zarote za umor novinarja. Tega leta so se v anonimnem pismu tedanjemu premierju Atalu Biharju Vajpayeeju pojavili tudi prvi očitki o posilstvih več žensk. Preiskovalci so nekatere morebitne žrtve izsledili šele po nekaj letih, kot prvi pa sta se za tožbo leta 2007 opogumili ženski, o primeru katerih je sodišče odločilo danes.
Sam svojo sekto označuje za dobrodelno in duhovno organizacijo.