Trump je v pogovoru s tremi novinarji New York Timesa dejal, da je bil sprva malce presenečen, ko ga je francoski predsednik Emmanuel Macron povabil na proslavo ob francoskem dnevu državnosti 14. julija. Še vedno je bila namreč sveža rana spora med Trumpom in ostalimi svetovnimi voditelji, ker je ameriški predsednik umaknil podpis iz Pariškega podnebnega sporazuma.
»Bilo je dokaj presenetljivo. Poklical me je [Macron] in rekel, 'bilo bi odlično, da bi te imel tukaj in te počastil v Franciji,' nanašajoč se na dan Bastilije. Plus, obeležujemo stoto obletnico prve svetovne vojne. To je pomembno. In rekel sem - da. Mislim, imam zelo dober odnos z njim. Je izjemen poba. /.../ Pameten, močan, rad drži mojo dlan.«
Trump se je tukaj najverjetneje nanašal na slavni stisk rok med njim in Macronom, ob njegovem prvem obisku v Franciji. Ker je ameriški predsednik znan po trdem rokovanju, pri katerem poskuša nadvladati nasprotnika, mu je francoski kolega dolgo časa kljuboval in močno stiskal njegovo dlan.
»Ljudje se ne zavedajo, da rad stiska mojo dlan. In to je dobro. Mislim, resno. Je zelo dober človek. Je korenjak, glejte mora biti takšen. Mislim, da bo izjemen predsednik Francije. A res rad stiska mojo dlan.«
Ameriški predsednik pa je pokomentiral tudi svoj odnos z nemško kanclerko Angelo Merkel. Nasprotno od mnogih medijev, ki trdijo, da je odnos med njima hladen, je Trump prepričan, da imata dober odnos.
»Imam dober odnos z Merklovo,« je dejal in nato komentiral navedbe medijev, da naj se ne bi želel rokovati z njo, ko je obiskala Belo hišo. »A veste kaj se je zgodilo? Sedim v fotelju, tam sva oba sedela že dve uri, torej ni bilo kakor da sva si ravnokar rekla 'lepo te je videti.' Torej novinarji pridejo not. Najbrž je nekdo zavpil 'daj ji roko, daj ji roko!' Nisem niti slišal, zato ji nisem stisnil dlani, ker sem bil z njo že tako dolgo. Skupaj sva bila že dlje časa. Zato se nisva rokovala. In naslenji dan v medijih: 'Trump se ni hotel rokovati.'«
»V bistvu me je naslednji dan poklicala in rekla, 'veš kaj, mislim da se dobro razumeva.' In jaz sem rekel, da se, da se res. Rekel sem ji 'plačati morate več v NATO', to je številka ena. In številka dve, naše trgovinsko neravnovesje je smešno.«