Bašar al Asad, ki mu po mnenju mnogih gredo zasluge za sirsko državljansko vojno, je dejal, da je težko dejati, koliko beguncev je teroristov, ker pač ne poznamo dejanskih številk. Je pa prepričan, da so med begunci tudi takšni, ki so se pobratili s teroristi. »Definitivno. To lahko vidite na spletu,« je dejal sirski predsednik. »Ljudje, ki na fotografijah nosijo orožje ali pa pobijajo ljudi, so zdaj miroljubni begunci v Evropi oziroma na Zahodu.«
Asad je prepričan, da teroristi ne potrebujejo velikih številk. »Pri njih ni pomembno število, temveč kvalitete, njihovi nameni.«
Zanimivosti
Odgovorno v prihodnost z naložbenim zavarovanjem
S prepovedjo vstopa se ne strinja
Čeprav sta Asad in ameriški predsednik Donald Trump poenotena, da ljudje, ki prihajajo določenih muslimanskih držav, predstavljajo grožnjo, pa se Sirec ne strinja s prepovedjo vstopa v Združene države Amerike, ki velja za državljane sedmih muslimanskih držav. Pojasniti, kaj ga moti, sicer ni želel, saj da ni Američan. »Le Američani lahko rečejo, če je prepoved dobra ali slaba za interese Združenih držav Amerike. Jaz lahko govorim le kot sirski predsednik; zame je najpomembnejše, da ljudi pripeljem nazaj, ne pa da jim pomagam emigrirati.«