Zbornica opozarja, da komunistične oblasti na Kitajskem niso izpolnile obljube, da bodo v gospodarstvu odločilno vlogo dale trgu, in da so neenakopravne omejitve za investicije še vedno prisotne.
Kitajska je v ponedeljek navzdol popravila uradno oceno o gospodarski rasti v lanskem letu - dosegla je 7,3 odstotka, potem ko je prejšnja ocena kazala na 7,4-odstotno rast. Gre za najnižjo rast v zadnjih 25 letih.
Njena.si
Inina zgodba: to je recept za njeno popolno preobrazbo
Ker se gospodarstvo upočasnjuje, je izvajanje reform nujno, je za AFP povedal predsednik zbornice Jörg Wuttke. "Včasih smo razočarani, kako malo je res uresničenega," je dodal.
Osrednji indeks borze v Šanghaju je v zadnjem letu do sredine junija pridobil več kot 150 odstotkov, po tem pa je izgubil skoraj 40 odstotkov.
Glavne težave so po njegovem "lokalni protekcionizem, državna podjetja in nepotizem". Kot primer je izpostavil evropske banke, ki se soočajo z omejitvami pri odpiranju podružnic na Kitajskem, medtem ko imajo kitajske institucije na stari celini s tem precej manj težav.
Kitajska, ki je v minulih tednih z velikimi nihanji tečajev na borzah povzročila pravo paniko na svetovnih finančnih trgih, je sicer danes sporočila, da bodo za 30 minut ustavili celotno trgovanje na borzah v Šanghaju in Shenzhenu, če bodo nihanja petodstotna, če pa bodo sedemodstotna, pa bodo trgovanje ustavili do konca dneva.