Množica ljudi je prebila varnostni obroč okrog parlamenta v prestolnici Ouagadougou in vdrla v poslopje ter začela pustošiti po pisarnah. Na ulicah so prav tako zažigali avtomobile. Do nasilja je prišlo, tik preden naj bi poslanci glasovali o sporni zakonodaji, s katero bi podaljšali predsednikovanje Compaoreja. A vlada je sedaj odpovedala glasovanje, ni pa znano, ali je to le začasen ukrep ali ne.
V državi je bilo napeto že v dneh pred današnjim predvidenim glasovanje o ustavnih spremembah, s katerimi bi lahko sedanji predsednik ponovno kandidiral na novembrskih volitvah in se potegoval za novi petletni mandat.
Zanimivosti
Ti ugodni izdelki so si prislužili znak “ODLIČNA KAKOVOST”
Sedanji predsednik Campaore se je z udarom leta 1987 s 36 leti zavihtel na oblast v državi in tam vztraja vse do danes. Od leta 1991 je bil štirikrat izvoljen za predsednika - dvakrat za sedemletni mandat, dvakrat pa za petletni.
Leta 2005 so uvedli ustavno omejitev predsedniških mandatov, Compaore pa se bliža koncu svojega drugega petletnega mandata.
Razmere v Burkini Faso pozorno spremljajo v več afriških državah, saj se najmanj štirje državni voditelji pripravljajo ali razmišljajo o podobnih spremembah za podaljšanje vladavine, med drugim v Burundiju in Demokratični republiki Kongo.