Anica Šoštarič

Murskosoboška državna tožilka že tretjič za volan sedla pijana

Andrej Bedek
16. 12. 2022, 06.15
Deli članek:

Anico Šoštarič, okrožno državno tožilko, so policisti februarja 2019 v Murski Soboti ustavili zaradi nezanesljive vožnje v cestnem prometu. Napihala je več kot dva promila, kar je štirikrat več od dovoljenega.

PU Novo mesto
Fotografija je simbolična.

Februarja 2021 je znake alkoholiziranosti kazala na delovnem mestu, a preizkusa alkoholiziranosti ni želela opraviti. Obenem se je nedostojno vedla do nadrejenega, Draga Fariča, vodje okrožnega državnega tožilstva Murska Sobota, in do sodelavcev. Septembra istega leta je Anica Šoštarič na območju občine Beltinci povzročila prometno nesrečo. Alkotest je ponovno pokazal krepko čez dovoljeno mejo, poleg tega so jo policisti zaradi obnašanja med postopkom pridržali do streznitve.

Klicala, naj pridejo po službeni avtomobil 

Novembra letos, ko se je s službenim avtomobilom vračala z obravnave na okrajnem sodišču v Gornji Radgoni, so jo zaradi nezanesljive vožnje v mestu ponovno ustavili policisti. Tudi tokrat je napihala več, kot je dovoljeno za vožnjo. Ker se ni strinjala z rezultatom alkotesta, so ji policisti odredili odvzem krvi. To je povzetek prekrškov v prometu in na delovnem mestu državne tožilke Šoštarič. Farič je v preteklih letih proti njej trikrat sprožil disciplinski postopek.

»Nekaj časa po obravnavi, časovno točno ne vem, kdaj je bilo, je klicala našega vodja vzdrževanja, da je treba priti po službeni avto, ki je parkiran na avtobusni postaji v Gornji Radgoni. Uradnih podatkov o rezultatu preizkusa alkoholiziranosti in strokovnega pregleda še nimam, saj sem za podatke zaprosil okrajno sodišče v Ljutomeru. Če je bil rezultat pozitiven, bom proti tožilki ukrepal tako, da bom vložil pobudo za uvedbo disciplinskega postopka,« pa o zadnjem prekršku pravi vodja soboškega tožilstva in doda, da kot ukrep za prekršek ni izključeno niti prenehanje funkcije državnega tožilca. Drago Farič je v izjavi za Pop TV dejal tudi: »Javni uslužbenec, ki ni funkcionar, bi za eno takšno kršitev verjetno že bil brez službe, pri njej pa se to obnašanje ponavlja. Zdaj že četrta kršitev, in to hujša.«

Kakšen je epilog disciplinskih postopkov, smo preverjali pri predsedniku disciplinskega sodišča za državne tožilce Darku Simoniču, ki je tudi vodja mariborskega tožilstva. »Prvi postopek proti tožilki iz Murske Sobote je končan, tožilka je bila spoznana za disciplinsko odgovorno, izrečen ji je bil pisni opomin. V zvezi s kršitvami v letu 2021 pa postopek poteka in še ni končan. Glede ponovne vožnje tožilke pod vplivom alkohola sem za zdaj seznanjen samo prek medijskih objav,« odgovarja Simonič. Možni disciplinski ukrepi, ki lahko doletijo tožilce v disciplinskem postopku, so pisni opomin, zmanjšanje plače, ustavitev napredovanja, premestitev na drugo državno tožilstvo ali prenehanje funkcije državnega tožilca.