Kot je v izjavi za Dnevnik na TV Slovenija pojasnil Golob, so danes uspeli aktivirati celotno državo, tudi vojsko in policijo, cel dan pa je bil na terenu tudi minister za obrambo Marjan Šarec. Dobra novica je po besedah Goloba ta, da so se proti večeru stvari začele umirjati.
»Kljub temu, da je požar zajel 1000 hektarjev, to je nepredstavljiva površina, in požarov je bilo več, z njimi se je spopadlo več kot 1000 gasilcev in ostalih enot, in zdaj je požar za danes pod nadzorom,« je pojasnil ter dodal, da kljub tako veliki površini »ni bila izgubljena niti ena hiša.« To po njegovih besedah pove vse o požrtvovalnosti vseh, ki so se s požarom borili, a je to žal le etapa, jutri pa se začenja znova. Gasilci bodo sicer še pred nočjo očistili »vse koridorje, kjer se pričakuje, da bi lahko jutri znova udarilo. Tako da, kapo dol vsem tukaj.«
Golob je še dejal, da lahko občani na prizadetih območjih računajo na ukrepe vlade, ki bodo šli »v več smeri.« A je poudaril, da požara še ni konec in da je trenutno najpomembneje, da se omejijo vsa žarišča. Občanom bodo sicer na pomoč priskočili z interventnim zakonom. Golob je ob tem še poudaril, da je očitno, da »smo zelo močni na terenu v številčnosti gasilskih brigad, a da nam manjka podpora iz zraka.« S tem je meril na dejstvo, da Slovenija nima svojih letal in lahko tako pri gašenju pomagajo samo helikopterji slovenske vojske in policije. »Potrebujemo dodatno podporo iz zraka, to je nekaj, kar bo morala prevzeti država.« Izpostavil je še, da bomo morali povečati tudi vlaganja v »preventivno čiščenje protipožarnih koridorjev, še posebej na takih območjih, kot je kraški rob, kjer so taki požari najbolj pogosti.«
Kot je še povedal premier, računajo na to, da bodo za naslednjo sezono bolje pripravljeni, a da se je letošnja požarna sezona šele dobro začela, zdaj pa je treba delati s tem, kar je na voljo. Z Lenarčičem sta se pogovarjala tudi o ideji, da bi poskušali z Italijo pripraviti skupni načrt za zaščito kraškega roba z obeh strani.