Včeraj je odjeknila vest, da naj bi članom vlade in visokim političnim predstavnikom pisemske grožnje s strelnimi naboji pošiljal Celjan Teodor Goznikar, član Slovenske nacionalne stranke (SNS), odkrit podpornik vlade Janeza Janše in aktualni poveljnik občinskega štaba celjske civilne zaščite. Na ta položaj ga je imenovala prav trenutna vlada.
SNS je v izjavi izrazila šok in zgroženost nad dejanjem njihovega člana, za kar so, kot so zapisali izvedeli iz medijev. »Takšna ekscesna dejanja najostreje obsojamo in sodimo, da ne gredo v okvir demokratičnega političnega udejstvovanja v državi,« so zapisali in dodali, da Goznikar »ni bil nikakršna desna roka predsednika stranke, kakor ni bil član nobenega organa stranke. Bil pa je član Slovenske nacionalne stranke«.
Članstvo mu je prenehalo veljati z včerajšnjim dnem, v stranki pa pričakujejo »uradno obvestilo o dogodku in sankcioniranju gospoda Goznikarja«.
Slednji je bil v preteklosti tudi častni član Sindikata policistov Slovenije (SPS), a so ga izključili, ker deloval v nasprotju z načeli sindikata. V objavah na družabnih omrežjih je očitno naklonjen vladi, zelo oster pa je bil opozicije in protestnikov.
Če strnemo. Oktobra lani so pisemske grožnje z nabojem prišle na naslove osmih oseb, in sicer na premierja in predsednika SDS Janeza Janšo, na predsednika NSi in ministra za obrambo Mateja Tonina, predsednika stranke Konkretno in gospodarskega ministra Zdravka Počivalška, ministra za notranje zadeve Aleša Hojsa, poslansko skupino Desus, poslanca opozicijskega Desusa Branka Simonoviča in Roberta Polnarja ter predsednika in poslanca SNS Zmaga Jelinčiča.
Premier je v kuverti prejel svojo fotografijo, na kateri je bila narisana tarča, tarče pa so bile narisane tudi na fotografiji njegove družine. Nad fotografijami je bil pripis z grožnjo s smrtjo, neznani pošiljatelji pa s smrtjo niso grozili le prejemnikom pošiljk, ampak tudi vsem podpornikom aktualne vlade.
Zanikal vpletenost
Goznikar je za Večer sicer zatrdil, da z grožnjami nima nič, je pa priznal, da so celjski kriminalisti z njim opravili razgovor kot z enim od sedmih osumljencev v zadevi. »In to zato, ker sem bil pred časom zabeležen na eni izmed varnostnih kamer, ko sem na Trojanah kupoval krofe, kar večkrat počnem. S pošiljanjem omenjenih grozilnih pisem nimam nič,« je zatrdil. Ob tem je bil kritičen tudi do uhajanja informacij iz policijske preiskave v medije.
Kje bi lahko dobil vojaško strelivo?
Poslanec LMŠ Rudi Medved je v zvezi z osumljencem dejal, da ga je, svojega podpornika, izrabila oblast, da grozi njej sami. To naj bi ji prišlo prav za obračun z nasprotniki. Človeka, ki so ga zlorabili, so odvrgli, je še dejal Medved, stvari pa zdaj tečejo tako, da odpirajo še več vprašanj. Vendar pa razvoj dogodkov ne preseneča, je še dejal.
Za te dni v zvezi s to zadevo napovedane hišne preiskave. Vprašal pa se je, če bodo lahko s preiskavo nadaljevali. Ponovil je, da je prepričan, da osumljenec ni deloval na lastno pest. Komu je torej v interesu, da je informacija v javnost prišla pred napovedanimi hišnimi preiskavami, se je še vprašal. Postavil pa je še eno vprašanje: kje bi lahko dobil vojaško strelivo, ki naj bi ga pošiljal?
Kakorkoli že, napovedal je, da bodo v zadevo vpletli preiskovalno komisijo.