Dončić v karanteni

Čančar v vzponu, tokrat prvič letos v prvi peterki

24. 12. 2021, 08.07
Posodobljeno: 24. 12. 2021, 08.14

Dallas je brez slovenskega superzvezdnika Luke Dončića zabeležili nov poraz. Vlatko Čančar je medtem dobil priložnost v postavi moštva Denver Nuggets.

Čančar, ki na hrbtu in prsih nosi številko 31, je dosegel 11 točk.

Slovenski krilni košarkar Čančar je v pretekli noči v ligi NBA v 19 minutah igre proti Charlotte Hornets dosegel 11 točk, njegovo moštvo pa je na domačem parketu izgubilo s 107:115. Čančar po poškodbi v prvem delu sezone v zadnjih tednih dobiva vse več priložnosti. Tokrat je bil zaradi odsotnosti Aarona Gordona uvrščen v prvo postavo, kar je prvič v tej sezoni in drugič v svoji karieri, in bil razpoložen pri metu, zadel je pet od šestih poskusov iz igre, vključno z enim metom za tri točke.

Prvo ime Denverja je bil znova srbski center Nikola Jokić, ki je sicer ob nekoliko slabšem metu dosegel 29 točk, ob tem dodal še 21 skokov in pet podaj, kar pa ni bilo dovolj za zmago.

Za to sta pri moštvu Charlotte Hornets poskrbela rezervista Kelly Oubre Jr in P. J. Washington v izjemni zadnji četrtini, v kateri je gostujoče moštvo izničilo veliko prednost Denverja. Ta je v zadnjem delu tretje četrtine znašala že 19 točk (90:71), a nato v zadnji četrtini hitro skopnela, v zaključku pa je s tremi trojkami Washington poskrbel za poraz Denverja. Oubre Jr. je tekmo zaključil s 23 točkami kot prvi strelec gostov.

Medtem je moštvo Dallas Mavericks v pretekli noči znova igralo brez Dončića, ki v skladu z zdravstvenimi protokoli lige ostaja v karanteni. Na srečanju z Milwaukee Bucks, ki so trenutno prav tako brez njihovega prvega imena Giannisa Antetokounmpa, so z velikim prispevkom Khrisa Middletona (26 točk) s 102:95 zmagali prvaki pretekle sezone.

Dallas je imel v odsotnosti Dončića in latvijskega centra Kristapsa Porzingisa težave z učinkovitostjo v napadu, pri metu iz igre je bil le 40-odstotno uspešen, Milwaukee pa je imel ob Middletonu v prvi postavi še razpoložena J'ruea Holidaya s 24 točkami in DeMarcusa Cousinsa z 22 točkami.

V pretekli noči sta do novih zmag prišli tudi obe najboljši moštvi v ligi. Phoenix Suns so s 113:101 prišli do pete zaporedne zmage in so zdaj pri izkupičku 26:5. K zmagi sta največ prispeval Devin Booker s 30 točkami in Cam Johsnon z 21. Medtem je znova blestel prvi zvezdnik letošnje sezone Stephen Curry, ki je za novo, 25 zmago Goldena State Warriors, tokrat prispeval 46 točk.

Estrada

Moamer Kasumović
Šok v BiH

Znani bosanski igralec Moamer Kasumović obsojen zaradi spolnega napada na mladoletnika