Polletni program aktivnosti

VIDEO: Za brezposelne: januarja po delovno-učne izkušnje v Nemčijo

T.L.
12. 11. 2018, 11.36
Posodobljeno: 16. 11. 2024, 08.48
Deli članek:

Čas za prijavo se izteče 3. decembra. Preverite, ali je program primeren za vas.

STA
Odprta prijava za delovno-učno izkušnjo v tujini.

V začetku prihodnjega leta bo skupina mladih med 18. in 35. letom, ki so brezposelni, se ne izobražujejo in usposabljajo dobila priložnost za udeležbo v polletnem programu aktivnosti, ki zajema tudi delovno-učno izkušnjo pri delodajalcih v Nemčiji. Prijave so odprte do 3. decembra, sporočajo iz zavoda za zaposlovanje. 

Skupina 20 do 24 udeležencev nacionalne sheme mobilnosti bo s programom predvidoma začela 7. januarja 2019. Prednost pri udeležbi v shemi bodo imeli dolgotrajno brezposelni, ki v zadnjem letu ali več niso bili zaposleni ali niso bili vključeni v formalni sistem izobraževanja, ne glede na to, ali so (bili) prijavljeni v evidenci brezposelnih pri zavodu. Glavni cilj vseh aktivnosti je namreč, da se udeleženci vključijo na trg dela, z namenom krepitve vaših znanj in veščin za izboljšanje zaposlitvenih možnosti.

Rok za prijavo kandidatov za vključitev v nacionalno shemo mobilnosti je od 5.11.2018 do 3.12.2018 do 23:59.

Kandidati se lahko prijavijo po elektronski pošti nsm@ess.gov.si.

Sicer pa na zavodu organizirajo tudi informativni dan, ki bo potekal v torek, 13. novembra 2018, v dopoldanskem času v prostorih zavoda v Ljubljani. Prijave so možne še danes do 15. ure na elektronski naslov: nsm@ess.gov.si. O lokaciji in uri bo zavod kandidate obvestil. 

Mobilnost udeležencev bo v celoti financirana iz sredstev projekta Razvoj storitev za pospeševanje transnacionalne mobilnosti delovne sile – EURES, ki sodi v okvir Operativnega programa za izvajanje evropske kohezijske politike v Sloveniji.

Potek programa

Program aktivnosti traja 6 mesecev, razdeljen pa je na tri dele:

V sklopu programa se bodo udeleženci v prvih dveh mesecih pripravljali na življenje in delo v Nemčiji, obiskovali tečaj tujega jezika in se povezali z ostalimi udeleženci.

Na podlagi želja, izobrazbe, delovnih izkušenj in znanja tujega jezika bomo udeležencem programa v Nemčiji poiskali delovno mesto.

Po pripravi sledi dvomesečni delovno-učni program v Nemčiji.

Skupina udeležencev bo odpotovala h gostujoči organizaciji v Nemčiji, ki bo zanje uredila nastanitev, poiskala delodajalca, organizirala jezikovni tečaj ter nudila mentorsko podporo.

Po vrnitvi v Slovenijo bodo udeleženci v okviru programa dva meseca dodatno utrjevali znanja in veščine, ki jim bodo v pomoč pri iskanju zaposlitve.

Kriti stroški jezikovnega tečaja, delavnic in mentorstva

V sklopu vključitve v nacionalno shemo mobilnosti bodo udeleženci imeli krite stroške jezikovnega tečaja, delavnic in mentorstva. Prejeli bodo tudi dnevno nadomestilo za bivanje v tujini ter imeli krite stroške poti v Nemčijo in nazaj.