Vsebina poročila je brez posebnosti, v njem ugotavljajo, da je sodelovanje vojakov in policistov usklajeno, delovanje mešanih patrulj pa da se je izkazalo kot zelo primerna oblika organizacije dela. Povprečno je med 24. februarjem in 18. marcem na meji v mešanih patruljah dnevno sodelovalo 113 vojakov, piše v poročilu, danes objavljenem med vladnimi gradivi v obravnavi.
Ukrep je sicer omejen na tri mesece, a z možnostjo podaljšanja.
Le v enem primeru se je zgodilo, da je vojak sodeloval v patrulji, ki je začasno omejila gibanje enemu človeku. Gre za primer iz 13. marca, ko je patrulja v okolici mejnega prehoda Središče ob Dravi opazila sirskega državljana. Sicer mirnega prebežnika, ki ni bežal, so legitimirali. Postopek je vodila policistka, vojak pa je pomagal.
Omejena pooblastila
Državni zbor je aktivacijo 37. a člena zakona o obrambi, ki vojski podeljuje omenjena pooblastila, podprl na seji 22. februarja. Že dan kasneje je bil v uradnem listu sklep tudi objavljen, veljati pa je začel 24. februarja. Vojaki lahko od takrat skupaj s policijo opozarjajo in napotujejo ljudi, jim začasno omejijo gibanje ter sodelujejo pri obvladovanju skupin in množic.
Ukrep je sicer omejen na tri mesece, a z možnostjo podaljšanja. Vlada pa mora DZ o izvajanju ukrepa poročati ne samo v mesecu po začetku, ampak tudi po prenehanju veljavnosti sklepa poslancev.