Bralec nam je pokazal Moljkov trg, kjer se nahajajo pošta, trgovina, gostinski lokal in stanovanja. Pokazal nam je tudi stebričke, s katerimi so to območje zaprli za promet. Na enem mestu smo lahko videli betonske, na drugem pa iz nerjavečega jekla. S tem so tudi bralcu onemogočili pot do parkirišča (nahaja se na občinski lasti), kjer je prej parkiral.
»Tukaj imam parkirišče, zdaj pa moram parkirati drugje. Razumem, da bi eno stran zaprli, zdaj pa so obe. Vseeno bi lahko bil meni omogočen dostop. Recimo, dalo bi se rešiti tako, da bi postavili stebričke iz nerjavečega jekla in dali meni na primer ključ, da bi zaklepal za sabo, ali pa da bi dali potopni stebriček ali kaj podobnega. Kakršnegakoli, samo da bi lahko jaz prišel do parkirišča. In tudi ko so postavili jeklene, sem župana Andreja Ocepka vprašal, ali bi lahko dobil ključ, da bi lahko tukaj parkiral. Pa je rekel, da ne, da se tukaj ne bo več vozilo, da tukaj ni več dovoza,« je pojasnil bralec in dodal, da ni prejel nobenega pisnega zagotovila, da se bodo stebrički postavili. »Rekli so samo, da se tukaj ne bo več vozilo."
Borovniški občinski svetnik Damjan Debevec je pojasnil: »Mi smo sprejeli občinski prostorski podrobni načrt, v katerem je predvideno, da se bo na območju Moljkovega trga uredil centralni trg, ki bo zaprt, zadaj za pošto pa naj bi bila parkirišča. Tam bi nato ljudje, ki tukaj živijo, lahko parkirali.« A do zdaj se tega še ni realiziralo oziroma le stebrički so bili postavljeni. »Zdaj so naredili le nekaj in ne vsega, in to je malo čudno. Z vsem skupaj se malo prehiteva. Še preden smo naredili a, smo že začeli delati b.«
Po drugi strani je treba povedati, da ni le od občine odvisno, ali se bo vse skupaj uredilo. Župan občine Borovnica Andrej Ocepek nam je pojasnil dve stvari. Prvič, da je Moljkov trg v celoti v občinski lasti in da je v ureditvenem načrtu predvideno, da bi za pošto (kjer naj bi bila potem tudi parkirišča) postavili nov trgovski lokal in podobne stvari, za postavitev slednjih pa bi morala poskrbeti tudi druga podjetja. In kaj je porekel na kritike o postavljenih stebričkih na Moljkovem trgu? »Mi smo se že lansko leto na svetu za preventivo dogovorili in sprejeli sklep, da je to območje za pešce, in ne za promet. Lani smo tudi postavili stebričke, ampak so bili jekleni tudi vandalsko odstranjeni,« je povedal Ocepek. Jeklene so nato nadomestili z betonskimi. Pojasnil je še, da so pred postavitvijo stebričkov ljudje, ki so prihajali na pošto, parkirali pred vhodom v pošto. »In potem z vzvratno vožnjo spet nazaj do glavne ceste, ker se obrniti pač ne da. Zato tam torej naj ne bi bilo prometa z vozili, zato so tudi stebrički. Zaradi cestnoprometne varnosti, zaradi tega, da se ne vozi z avtomobili in kombiji do vrat pošte in nato z vzvratno vožnjo nazaj, smo to zaprli. Ne pa zato, da bi onemogočili parkiranje tamkajšnjim stanovalcem.«
Glede na to, da je Moljkov trg v celoti v občinski lasti, Ocepek pravi, da tukaj sicer nihče ne bi smel parkirati brez kakršnega dovoljenja ali soglasja, »a se je pač parkiralo. Pač nikomur ni bilo prepovedano, dovoljeno pa tudi ne«.
Dodaja še, da je sicer res, da so v bližini Moljkovega trga parkirišča na modri coni, »ampak zraven so tudi parkirišča na beli coni, tamkajšnji stanovalci lahko parkirajo tudi na dvorišču. Vse je blizu, na približno 100 metrih je vse«.
Na koncu je še dodal, da so bili stanovalci (štirih stanovanj) o tem, da se bodo postavili stebrički, obveščeni pred približno letom dni.