Telekom Slovenije je za lažje delovanje kriznega centra v Postojni vzpostavil brezplačno številko 080 88 92, ki je za pomoč na voljo tamkajšnjim krajanom. V centru, ki deluje v večnamenski dvorani Šolskega centra Postojna, Telekom prebivalcem Postojne in okolice, ki potrebujejo mobilne storitve, podarja predplačniške SIM-kartice s petimi evri dobroimetja, so povedali v družbi.
Takšne predplačniške kartice Telekom podarja tudi prebivalcem v Slovenj Gradcu z okolico, kjer je še vedno moten mobilni signal nekaterih slovenskih operaterjev, mobilno omrežje Telekoma Slovenije pa je stabilno. Te lahko prevzamejo v Telekomovem centru Slovenj Gradec na Ronkovi ulici 4, so navedli.
S Simobila so sporočili, da so njihove storitve v širši okolici Idrije in Cerknega ponovno dostopne. Ponovno so na voljo storitve na območjih, ki so bila v preteklih dnevih najbolj prizadeta, in sicer v Postojni in Logatcu, Slovenskih Konjicah z okolico, Kočevju z okolico ter v Idriji, Cerknem in Železnikih.
Razmere se zaradi ekstremnih vremenskih pogojev, ki se marsikje še poslabšujejo, hitro spreminjajo, so opozorili v Simobilu in navedli, da zaradi nedostopnosti električne energije skoraj 20 odstotkov njihove infrastrukture deluje na pomožnih generatorjih.
Največ težav imajo še vedno na območju notranjsko-kraške regije, v izpadu pa je lahko tudi še nekaj posameznih baznih postaj na območjih, kjer ni elektrike in do njih zaradi vremenskih razmer prav tako ni možen dostop.
Tudi v T-2 se razmere iz ure v uro izboljšujejo. Omrežje je na večini lokacij ponovno vzpostavljeno, še vedno pa prihaja do krajših izpadov zaradi nestabilnosti električnega omrežja. Največje težave so trenutno na področju Logatca in Starega trga pri Ložu, kjer storitve še vedno ne delujejo.
Kot so pojasnili v Tušmobilu, še vedno prihaja do motenj v delovanju njihovega omrežja. Razmere se ves čas spreminjajo, jim je pa uspelo v zadnjih dneh izboljšati stanje ne območju Postojne, Logatca in Koroške, ki so bili med najbolj kritičnimi območji, že v začetku tedna pa tudi na območju okolice Grosuplja in na območju ob avtocesti proti Gorenjski.
"Odprava motenj ostaja v pretežni meri odvisna od ponovne vzpostavitve napajanja z električno energijo in dostopa do prizadetih lokacij," so spomnili v Tušmobilu.
Amisovo omrežje je medtem v celoti dosegljivo, storitve delujejo nemoteno, zagotavljajo v družbi. "Težave ima le še manjše število uporabnikov na najbolj prizadetih območjih s poškodovano infrastrukturo (električni vodi, telekomunikacijski vodi)," so dodali.
Motnje v telefoniji večinoma odpravljene
Ekipam Telekoma Slovenije in Simobila je uspelo vzpostaviti 95-odstotno delovanje mobilnega omrežja. Izjeme so posamezni kraji, kjer je dostop do baznih postaj popolnoma onemogočen ali smrtno nevaren, so povedali v obeh družbah.