Delovno sodišče je odločilo, da mora Securita vse tri delavce pozvati na delo in jim priznati vse pravice iz delovnega razmerja, vključno z obračunom zaostalih plač, davkov in prispevkov ter izplačilom mesečnih neto plač z zamudnimi obrestmi, vpisati delovno dobo ter jih prijaviti v pokojninsko, invalidsko in zdravstveno zavarovanje.
Tako Securita kot Varnost Koper sta se na sodbo pritožili, tako da bo o zadevi odločalo še višje sodišče, še navaja časnik.
Družba Varnost Koper je oktobra lani končala v stečaju, del zaposlenih pa je nadaljevalo z opravljanjem dotedanjega dela za družbo Securita. Njen lastnik Matej Svet je bil od uvedbe stečajnega postopka tudi večinski lastnik Varnosti Koper. Že tedaj je STA neuradno izvedela, da je Securita od Varnosti Koper prevzela tudi večino poslov.
Kot so že takrat opozorili v službi pravne pomoči, je Securita selektivno izbirala, kdo bo prezaposlen, nekaterim pa možnosti prezaposlitve ni ponudila. Zadeva je v začetku letošnjega leta romala na delovno sodišče.
Odpoved pogodb v Varnosti Koper nezakonita
Delovno sodišče v Kopru je presodilo, da so bile odpovedi pogodb o zaposlitvi treh varnostnikov v družbi Varnost Koper nezakonite in da mora družba Securita, ki je prevzela večino poslov Varnosti Koper, varnostnike vzeti v službo. Sodba še ni pravnomočna, saj sta se Securita in Varnost Koper na razsodbo pritožili, poročajo Primorske novice.