Čufer je še zatrdil, da Slovenija letos ne bo potrebovala pomoči. Slaba banka bo v Sloveniji polno operativna v nekaj mesecih, zagotovo do začetka septembra, nanjo pa bo prenesen del sedmih milijard evrov slabih posojil treh glavnih slovenskih bank v državni lasti - Nove Ljubljanske banke, Nove Kreditne banke Maribor in Abanke -, je dejal Čufer.
Banke bodo nato po njegovih besedah potrebovale dokapitalizacijo v višini milijarde evrov. Ta denar bi lahko Slovenija pozneje letos zbrala z izdajo državnih obveznic. Letos se namreč država namerava na trgih zadolžiti skupaj še za tri milijarde evrov. Čufer je pojasnil še, da so slovenske državne banke trenutno vredne med 10 in 20 odstotkov svoje knjigovodske vrednosti, torej med 25 in 50 milijoni evrov. Kot je dodal, bo država svoje deleže v njih prodajala šele, ko bodo dokapitalizirane in se bo položaj na trgih stabiliziral. "Zdaj ni primeren čas za prodajo. Prodaja po teh cenah nima smisla. Tudi prodaja v prihodnjem letu se zdi zelo optimistična," je poudaril. Minister je sicer zatrdil še, da Slovenija letos ne bo potrebovala mednarodne finančne pomoči. Kot je povedal, lahko Ljubljana v nasprotju z Nikozijo težave v državi reši sama.
"Slovenije ni mogoče primerjati s Ciprom. Zagotovo nismo davčna oaza. Osnovni problemi slovenskih bank so prezadolžena podjetja in pomanjkanje kapitala," je navedel. V zvezi s privatizacijo državnih podjetij je izpostavil, da se bo vlada držala programa svojih predhodnikov. Ekipa bivšega predsednika vlade Janeza Janše je sicer razmišljala o prodaji državnih deležev v Telekomu Slovenije, Zavarovalnici Triglav in Petrolu.
Čufer je za čas do konca letošnjega leta napovedal "vsaj en velik primer privatizacije".