Dejal je, da sploh ne ve, kaj je počel, sprejema pa posledice storjenega kaznivega dejanja. Nisem kriv, saj sem bil izzvan, je še dodal 57-letni Krklec. Njegov zagovornik Marko Meznarič pa je obtožnico ocenil kot nekorektno, ker so izpuščene zadeve, ki so ugodne za Krkleca. Podal je predlog za pridobitev toksikološkega mnenja glede stopnje alkoholiziranosti obtoženega med storitvijo kaznivega dejanja. Predsednica sodnega senata Gordana Malovič mu je za pridobitev tega mnenja odredila 10-dnevni rok, tako da se bo sojenje nadaljevalo 25. in 27. oktobra.
Psihična motnja podkrepljena z alkoholom
Psihiater Peter Pregelj je namreč pri obtoženem ugotovil psihično motnjo, ki je bila po njegovem mnenju prisotna tudi v času storitve kaznivega dejanja v povezavi z alkoholom, ki ga je zaužil pred tem. Ob tem je zatrdil, da pri Krklecu ni ugotovil sindroma odvisnosti od alkohola. "Njegova zmožnost razumevanja je bila okrnjena, to pa ne pomeni, da ni bil sposoben razumeti svojega ravnanja," je na eni izmed obravnav zatrdil Pregelj.
Grozi mu dvakrat najmanj 15 let zapora
Pomočnika sodnega izvršitelja sta februarja lani po službeni dolžnosti zaradi rubeža vozila prišla h Krklecu, ta pa se je razjezil in ju ustrelil. Pri tem je 27-letni pomočnik izvršitelja dobil tako hude poškodbe, da je umrl na kraju, 42-letna pomočnica pa je preminila v bolnišnici. Policiji je dogodek prijavila storilčeva žena, aretirali so ga na njegovem domu. Za umor je predvidena kazen najmanj 15 in največ 30 let zapora.