Znanstvene raziskave so običajno precej drage, posebej visokotehnološke, kot so recimo tiste v farmaciji. In zato podjetja zbirajo denar zanje tudi tako, da tiste, ki ga imajo zaprosijo za donacije oz. ustanovijo sklade, v katere posamezniki ali druga podjetja lahko donirajo.
Ena od tistih, ki pogosto donirajo denar v dobrodelne namene, je tudi 74-letna kraljica country glasbe, Dolly Parton. Aprila letos, ko je epidemija zajela tudi ZDA, je podarila milijon dolarjev univerzi Vanderbilt, potem ko ji je njen prijatelj Dr. Naji Abumrad povedal, da so pri iskanju zdravila za Covid-19 prišli do "obetavnega napredka" pri zdravljenju bolnikov s plazmo. Del Dollyinih sredstev pa je univerza kasneje namenila tudi podjetju Moderna za raziskavo cepiva proti virusu Sars-Cov-2. In pred dnevi je Moderna razglasila, da je njeno cepivo izredno uspešno.
Dr. Abumrad and Parton sta se spoprijateljila pred šestimi leti, ko jo je zdravnik zdravil v univerzitetni bolnišnici po prometni nesreči.
"Prepričana sem, da je mnogo ljudi z milijoni dolarjev podprlo raziskave in sem izjemno ponosna, da sem tudi sama "posejala" denar, ki bo zrasel v nekaj velikega in pomagal ozdraviti ta svet - Gospod ve, da to potrebujemo!" je za BBC dejala Partonova.
Dollyjina donacija pa je samo zadnji primer njene dobrodelnosti. Pred leti je ustanovila "Domišljijsko knjižnico", ki otrokom iz območij, ki so vključena vanjo, od rojstva pa do začetka šole za rojstni dan podarja knjige. Sama sicer nima otrok in o tem je nekoč v pogovoru z Oprah Winfrey povedala: "Verjamem, da mi Bog ni namenil lastnih otrok zato, da so lahko vsi otroci tudi moji in zato, da lahko naredim stvari, kot je Domišljijska knjižnica."