Boštjan Romih, voditelj
»Ravno to poletje sem prebral Jezero Tadeja Goloba, ki je zelo lepo berljivo, žanrsko spretno in dovolj napeto branje. Golob je zelo dober pisec, očitno je žanr dobro preučil in knjiga kar kliče po nadaljnjih primerih višjega inšpektorja Tarasa Birse. Super se mi zdi ideja, da dobimo še našega, domačega pisca dobrih kriminalk, ki bo na policah samozavestno stal ob Nesbøju, Pattersonu in drugih.«
Valentina Plaskan, igralka
»Obožujem dobre kriminalke, še zlasti take, ki se poigravajo s podrobnimi orisi človeške narave, bolj temačne, in ki ne prizanašajo z vpogledi v najgloblje dele človeške psihe. V zadnjih letih sta me v tem smislu najbolj nagovorili knjigi Dekle z zmajskim tatujem in Dekle na vlaku. Obe imata zelo močni protagonistki, orisi značajev te prav prisilijo, da ju obožuješ in sovražiš hkrati. Skratka, res kompleksno, kar mi je zelo všeč.«
Miša Molk, voditeljica
»Prebrala sem precej kriminalk. Začela sem z Agatho Christie, a jo hitro opustila. Potem mi je v roke zašla knjiga Gostišče Hibiscus Pierra Louisa Boileauja in ko so prijatelji izvedeli, da rada berem kriminalke, so me zasuli z deli Ruth Rendell in Raymonda Chandlerja. Pred leti pa so me kriminalni romani nekako zapustili – oziroma jaz njih. Ta žanr me je prenehal vznemirjati do lani, ko mi je prijatelj Max Modic dejal, da brez vsaj ene knjige, ki jo je napisal Jo Nesbø, eden najboljših piscev kriminalk, ne morem na dopust. Dobil me je v pest. Odgovor na to, kam izginjajo poročene ženske, ko pade prvi sneg, iščem v njegovi knjigi Snežak.«
Matic Munc, psiholog
»Opozoril bi na Minette Walters, ki jo imam za mojstrico psiholoških zapletov, in seveda Stiega Larssona, prezgodaj umrlega avtorja trilogije Millenium. Na kupu me čaka tudi Harlan Coben, ki ga vsi tako priporočajo. Pa vendar prvega mesta ne namenjam nobenemu od naštetih, temveč Dušanu Jelinčiču, zamejskemu pisatelju iz Trsta, katerega Umor pod K2 sem nazadnje 'pojedel' v enem zamahu. Umor pod K2 ni debela knjiga, zaplet ni izjemno zapleten, se pa dogaja v okolju gorništva, ki me zadnje čase močno privlači. Pod verjetno najnevarnejšo goro na svetu se zbere pisana druščina alpinistov različnih narodnosti, trekingarjev, višinskih nosačev … Nekdo med njimi ali več njih imajo krvave roke. Jelinčič mojstrsko usmerja zgodbo v visokem ritmu in v maniri tega žanra.«
Darja Reichman, igralka
»Pogosto po kriminalkah ne posegam, ker imam za prebrati toliko drugega, sem pa v zadnjem času prebrala slovensko kriminalko Tadeja Goloba Zlati zob, ki jo je pred nekaj leti sin dobil za rojstni dan. Namen imam prebrati tudi njegov kriminalni roman Jezero. Sicer pa prisegam na Stiega Larssona in njegovo trilogijo: Dekle z zmajskim tatujem, Dekle, ki se je igralo z ognjem in Dekle, ki je dregnilo v osje gnezdo. Knjige se mi zdijo še boljše od filmov. Če želim malo nostalgije po mladosti, pa vzamem v roke Agatho Christie, njene knjige sem včasih požirala.«