Kazenska ovadba: slovenskemu podjetju povzročili za 8 milijonov evrov škode
Kriminalisti so zaključili predkazenski postopek zaradi izčrpavanja večje prehrambene družbe iz okolice Ljubljane, ki je potekalo po »klasični poti slovenske tranzicije«. Po poročanju Financ gre za družbo Eta Kamnik. Zoper pet fizičnih in tri pravne osebe so podali kazensko ovadbo.
Svoj položaj so izrabili v škodo matične in v korist povezane družbe, katere 100-odstotni družbenik je bil soosumljeni predsednik nadzornega sveta. Kako? Odobrili so škodljivo kreditno pogodbo na podlagi katere je oškodovana družba nakazala štiri milijone evrov tej povezani družbi. Seveda brez potrebnega zavarovanja kreditnega zneska, ki tudi ni bil nikoli vrnjen.
V naslednjem koraku so osumljeni odobrili nakup lastnih delnic oškodovane družbe v višini 2,6 milijona evrov, pri tem pa so dobro vedeli, da so delnice oškodovane družbe že obremenjene s strani banke.
Tako oškodovana družba z navedenim nakupom delnic ni pridobila ničesar in je šlo le za poslovno škodljivo odločitev.
Oškodovana družba naj bi bila Eta Kamnik
Po neuradnih informacijah naj bi oškodovali Eto Kamnik. Časnik Dnevnik je pred časom sicer poročal o domnevnem oškodovanju Ete Kamnik v času, ko se je končal lastniški spor med večinskim lastnikom in predsednikom upravnega odbora Ete Draganom Marjanovićem in srbskima solastnikoma Svetlanom Živkovićem ter Srđanom Boškovićem.
Živkovićeva in Boškovićeva družba Eterra je namreč takrat po leto dni trajajočem lastniškem sporu z Marjanovićem izstopila iz lastništva Ete, njen 33-odstotni delež pa je za dva milijona evrov kupila kar Eta. Ta je soglasje delničarjev za nakup lastnih delnic dobila tik pred nakupom. Le nekaj ur po izstopu Eterre iz lastništva Ete je prišlo tudi do sprememb v vodstvu družbe, je poročal Dnevnik.
Takrat sta iz upravnega odbora odstopila tako Marjanović kot tudi Živković, njuno mesto sta zasedla Marko Konič in Marjanca Drame, izvršna direktorica AG, ki je prevzela tudi vodenje upravnega odbora.