1. Vse se zdi dlje, ko ste utrujeni
Razdalja je dejstvo in ne mnenje. Na vprašanje, kako daleč je nekaj, lahko dobimo popolnoma natančen odgovor. A znanstveniki pravijo, da utrujeni in predebeli ljudje, ki se težko gibajo, vse vidijo veliko dlje, kot je v resnici. Tako se lahko na primer v gorah cilj zdi veliko bolj oddaljen, kot je v resnici.
2. Po hrani so ljudje prijaznejši
Če boste kdaj morali iti pred sodnika za prekrške, no, ali pa samo jeznega šefa, potem je veliko bolje, da sestanek organizirate popoldne. Siti ljudje so veliko bolj prizanesljivi in prijazni kot lačni. In tudi otroci, ki zajtrkujejo, so veliko bolj pridni in mirni kot lačni malčki. Tako da modrosti, da ne hodite lačni v trgovino, dodajte še to, da lačni ne sprejemajte pomembnih odločitev ali še bolje - naj o vas ne sodijo lačni ljudje.
3. Vse se zdi težje, ko si žalosten ...
Ne samo lakota, tudi čustva vplivajo na naše odločitve in presoje. Že žalostna, melanholična glasba povsem drugače zapelje naše možgane kot vesela glasba. Svet se zdi veliko grši, kadar smo žalostni.
4. ... in vse je lažje, ko si s prijatelji
In tudi druga stran je resnična - dobra družba pozitivno vpliva na naše možgane in vse se zdi veliko lažje. Bremena, naloge, odločitve so bistveno manj težke, če ima človek podporo in pomoč.
5. Barvo določimo skupaj s kontekstom
Pred časom je po internetu krožil »meme«, ko se ljudje niso mogli strinjati, ali je obleka bela, zlata ali pa modra ali črna. Barvo vedno določamo tudi po okolici, situaciji, barvi v ozadju ..., v kateri jo obravnavamo. Tako je nekaj videti črno na določeni podlagi ali modro na drugačni podlagi. Tudi tukaj se velikokrat ne moremo povsem zanesti na svoje možgane.