Del vsestranske sposobnosti človeške roke, da lahko pobere skoraj vse, izhaja iz tega, da se lahko nežno dotakne krhkih ali nenavadno oblikovanih predmetov. To je nekaj, s čimer imajo roboti težave, zlasti če delujejo avtonomno, rešitev pa bi lahko bila v nekonvencionalni zasnovi prijemala, ki je videti kot iz nočne more.
Iz živalskega sveta
Zdi se primerno, da raziskovalci s harvardske šole John A. Paulson School of Engineering and Applied Sciences razkrijejo svojo novo zasnovo prijemala tako blizu noči čarovnic, saj se zgleduje po nenavadnih morskih bitjih, kot so hobotnice in meduze, ki se zanašajo na skupine dolgih šapic in vlaken, s katerimi ujamejo in zvinejo plen za uživanje.
Črpanje navdiha pri živalih za izdelavo robotov, namenjenih opravljanju določene naloge, še zdaleč ni nova zamisel. Človeška roka je morda izjemno spretna, vendar je njene sposobnosti izjemno težko replicirati pri robotu. Pri lovkah pa ni tako in prav njihova preprostost je ključ do tega, kako deluje ta zasnova prijemala.
Gumijaste cevi
Umetna tipala so narejena iz meter dolgih votlih gumijastih cevi, pri čemer je ena stran nekoliko debelejša od druge. Ko so prazne, postanejo ohlapne in na videz brez življenja, visijo kot ravni lasje, ko pa jih napolnimo z zrakom se zavrtijo kot mrtve noge coprnice iz zahoda. Zvijanje je bolj ali manj povsem naključno, zato če bi ob enega od čopičev, ki se pod pritiskom zvija, postavili predmet, obstaja možnost, da se bo ovil okoli njega, in možnost, da se ne bo. Če pa postavite predmet ob veliko skupino teh šapic, je skoraj zagotovljeno, da se jih bo vsaj nekaj ovila okoli predmeta, ko se bodo zvijale, in druga okoli druge, in več kot je teh zapletov, močnejši je oprijem.
Še nekaj težav
Raziskovalci menijo, da bi lahko nova zasnova prijemala, preizkušena tako v resničnih poskusih s prototipom kot tudi s simulacijami, postala učinkovita alternativa tistim, ki se danes uporabljajo za prijemanje različnih predmetov, od rastlin, sadja in zelenjave do občutljive steklene posode. Vendar pa ima zasnova še vedno nekaj težav, ki jih bo treba odpraviti, preden se kaj takega pojavi v tovarnah ali skladiščih. Naključna narava zapletov pomeni, da predmetov, ki so bili dvignjeni, ni mogoče položiti nazaj na tla z enako natančnostjo in točnostjo kot pri vakuumskih prijemalih, ki se danes uporabljajo. Za enkrat ni podatkov kako bodo to težavo rešili.