Videti so kot malce nerodni možici v črno-belem fraku, ko hodijo po večnem ledu Antarktike in kot aerodinamična torpeda, ko se podijo po vodi. In so ene najbolj priljubljenih živali. Zdaj se znanstveniki sprašujejo, če so pingvini v resnici Nezemljani.
Ne gre za šalo, pač pa povsem resno vprašanje. Znanstveniki so namreč v iztrebkih pingvinov, gvanu, našli sledi fosfina, snovi, ki so jo odkrili v oblakih planeta Venere. Zdaj se trudijo najti razlago, kako lahko fosfin obstaja tudi na Zemlji, 38 milijonov kilometrov stran od z oblaki prekritega planeta, ki bi lahko bil, če bi bilo življenje tam možno, Zemljina dvojčica.
"Prepričani smo, da smo zares našli fosfin," je za Daily Star povedal dr. Dave Clements iz Imperial Collegea v Londonu. "Ne vemo pa, kaj ga proizvaja. Obstajajo anaerobne bakterije, ki ga proizvajajo."
In če morda pingvini le niso Nezemljani, nam bodo morda le-te pomagali najti. Znanstveniki namreč verjamejo, da bi s preučevanjem njihovega gvana lahko identificirali nove vrste organizmov, kakršni bi lahko obstajali na drugih planetih, kjer so razmere popolnoma drugačne od teh na Zemlji.
Raziskava je bila opravljena tik pred izstrelitvijo vesoljskega teleskopa Webb, katerega naloga bo med drugim iskanje sledov življenja na drugih planetih. Teleskop bodo v vesolje izstrelili 18. decembra iz Francoske Gvajane in bo v naslednjih letih najpomembnejše "oko človeštva" za raziskovanje globokega vesolja.