Ko je bil Ronald Mallet star 10 let, je njegov oče umrl za posledicami srčnega infarkta. Očetova smrt je mladega fanta zelo prizadela in fantazirati je začel o tem, kako bi lahko očeta posvaril, da mu grozi smrt. Nekega dne pa je v roke dobil strip, narejen po zgodbi H.G. Wellsa, Časovni stroj. In odločitev je padla: zgradil bo časovni stroj in posvaril očeta.
Ronald se je začel strastno zanimati za vse, kar je bilo povezano s časom in možnostjo časovnega potovanja. Zaradi tega je vpisal tudi študij fizike in ga uspešno zaključil.
TEORIJA JE, PRAKSA PA ŠE NE ...
Dolga leta je skrival svoje raziskave, potem pa jih je pred nekaj leti razkril medijem. Kot pravi, je ugotovil, da bi bilo mogoče izdelati napravo, ki bi sprejemala sporočila iz prihodosti - od zanamcev, ki se danes še niso niti rodili. Prihodnje generacije bi tako lahko uporabile Malletov časovni stroj, da bi prišle v stik z nami, kar pomeni, da bi ga morali samo vključiti in bi dobili sporočilo.
Delovanje stroja temelji na delu Alberta Einsteina ter eksperimentov in opazovanj. Po Malletovem mnenju lahko svetloba spremeni tok časa. "Matematično sem uspel dokazati, da bi z uporabo krožečega laserskega žarka lahko vplivali na prostor in čas," pravi Maller. Zdaj bi morali teorijo prenesti samo v prakso.
ČASOVNI STROJ ZA 250.000 DOLARJEV?
Nekateri fiziki v Malletov časovni stroj dvomijo. Profesor Michio Kaku meni, da bi za izdelavo časovnega stroja potrebovali energijo, ki jo sprosti zvezda, ki eksplodira. Profesor Brian Green, eden najbolj znanih astrofizikov pa vseeno upa, da bo Malletu uspelo. Mallet, danes 76-letni profesor na Univerzi v Connecticutu je sicer leta 2006 napovedal, da bomo ljudje do konca tega stoletja lahko potovali v času. Danes sicer meni, da fizično potovanje v času ni mogoče, sporočila iz prihodnosti pa bi vseeno lahko sprejemali.
Slabost stroja je, da ne more pošiljati sporočila v katerokoli preteklost, pač pa samo do trenutka, ko časovni stroj začne delovati. Sicer meni, da bi izdelava časovnega stroja, ki bi uporabljal krožeče laserje, stala okoli 250.000 dolarjev, kar ni veliko. Seveda, če iz prihodnosti ne bi dobili sporočila: "Prosimo, preverite povezave in poskusite ponovno kasneje."