Nekega majskega večera leta 2008 sta švedski dvojčili Ursula in Sabina Eriksson skrivaj zapustili Sabinino stanovanje na Irskem in se odpravili v Veliko Britanijo, natančneje v Liverpool. Ob prihodu v mestu sta odšli na lokalno policijsko postaji in tam prijavili, da sta zaskrbljeni za varnost Sabinine hčerke, ki je živela na Irskem.
Ker se je policiji zdelo čudno, da sta ženski prišli v Anglijo in tam naredili prijavo, so poklicali irsko socialno službo. Ko so od tam dobili informacijo, da je z otrokom vse v redu, sta se Sabina in Ursula odpravili v London.
Dogodek na avtobusu
Na avtobusu pa sta se dvojčici vedli nadvse nenavadno. K sebi sta trdno stiskali torbici in zaradi tega je voznik avtobusa želel preveriti, da morda ne nosita s seboj nevarnih predmetov, kar pa sta ženski zavrnili. Nato sta se začeli pritoževati, da se slabo počutita in šofer je zato ustavil na neki bencinski črpalki in ju tam odložil in jima ni več dovolil vrnitve na avtobus.
Tudi na črpalki so postali pozorni na nenavadno vedenje dvojčic in so poklicali policijo. Ko je ta prišla, so se policisti z ženskama pogovorili, potem pa presodili, da nista nevarni, so odšli. Sabina in Ursula pa sta se peš odpravili s črpalke in nadaljevali pot po eni najbolj prometnih britanskih avtocest, M6.
Kaos na avtocesti
Tam pa je njuno vedenje postalo še bolj čudno in so ga zabeležile tudi varnostne kamere. Nekaj časa sta hodili po odstavnem pasu, potem pa nenadoma skočili na vozni pas. Tam sta v obe trčila avtomobila, kar je povzročilo kaos na avtocesti. Eden od motoristov, ki je bil priča dogajanju je poklical policijo in reševalce. Oboji so pričakovali tragične posledice, ko pa so prišli na prizorišče, so tam naleteli na dvojčici, ki sta utrpeli le blage poškodbe. Policisti so z njima kar na avtocesti opravili razgovor in ponovno vzpostavili promet. Med razgovorom pa je Ursula ponovno nenadoma skočila na vozišče in tam jo je podrl 40-tonski tovornjak in ji zmečkal nogi. Nenadoma je na vozišče skočila še Sabina in tam jo je z veliko hitrostjo zbil drugi avto, tako da je najprej pristala na vetrobranu, potem pa jo je vrglo v zrak in na koncu je z vso silo treščila na asfalt.
Ko so policisti priskočili ženskama na pomoč, je Ursula začela vpiti nanje in jih pljuvati, češ da so lažni policisti in da ona ve, kdo so v resnici. Tudi Sabina, ki je bila nekaj minut nezavestna, je potem, ko se je prebudila začela mlatiti policiste, enega je močno udarila v obraz. Potem se jim je iztrgala in ponovno planila na cestišče ter kričala, da ji ljudje, ki so ji želeli pomagati, želijo ukrasti organe. Končno so policisti in reševalci žensko uspeli obvladati in obe sestri odpeljali v bolnišnico.
Tam pa je vse skupaj postalo še bolj bizarno. Medtem ko je ena skupina reševalcev Ursulo odpeljala na operacijo, je druga preverjala zdravstveno stanje Sabine. Ta se je, v nasprotju z divjim obnašanjem na avtocesti, obnašala popolnoma normalno. Mirno je odgovarjala na vprašanja in se celo šalila z reševalci. Toksikološki rezultati pri Ursuli niso pokazali prisotnosti alkohola ali drog v krvi, Sabinine krvi pa niso preverili.
V torbicah, ki sta ju sestri v avtobusu tiščali tesno k sebi pa so odkrili samo en potni list in več prenosnih telefonov. Sabino so pregledali tudi psihiatri, vendar so ocenili, da ne kaže nobenih znakov duševnih motenj ali bolezni. Sabina je tako ostala samo en dan v bolnišnici na opazovanju, kar so ji všteli v en dan pripora zaradi napada na policista in vznemirjanje javnosti ter oviranja prometa. Na zaslišanju Sabina ni izdala razloga, zakaj sta sestri prišli v Anglijo, pa tudi po Ursuli ni vprašala. Ko so jo izpustili, pa se je zgodba resnično zapletla.
Smrt dobrega moža
Glenn Glenn Hollingshead in njegov prijatelj Peter Molloy sta odhajala iz nekega puba proti domu. S seboj sta imela Glennovega psa. Na poti sta srečala Sabino, ki je stala na pločniku. Sabina ju je povprašala, če je v bližini kakšno prenočišče ali hotel in se sklonila, da bi pobožala psa. Ker v bližini ni bilo nobene primerne namestitve, je Glenn ponudil Sabini, ko je od nje slišal, da išče sestro, da prenoči pri njem in se ponudil, da bo potelefoniral po bližnjih bolnišnicah, da bi izvedel, v kateri se nahaja njena sesta. Skupaj so odšli do Glennovega stanovanja, kjer pa se je Sabina, to je kasneje povedal Peter, Sabina nadvse čudno vedla. Kar naprej je zagrinjala zavese in pogledovala skozi okno, kot da bi ji kdo sledil. Obema je ponudila tudi cigarete in ko sta jih moška vzela, jih je, namesto da bi jima prižgala, cigareti ponovno vzela in ju vrnila v škatlico. Ko sta jo vprašala zakaj, je rekla, da so zastrupljene in da jih ne smeta kaditi. Prav tako nikoli ni omenila dogodkov pred tem ali tožila nad bolečinami. Kasneje je Peter odšel in Glenna ter Sabino pustil sama.
Naslednje jutro je Glenn telefoniral po bolnišnicah in v iskanje vpregel tudi svojega brata. Kasneje je Glenn prišel do soseda, da bi si pri njem sposodil čaj. Kmalu zatem, ko je vstopil nazaj v svojo hišo, pa se je spet prikazal in bil je okrvavljen. "Zabodla me je," je povedal sosedu, ki je bil ta čas še vedno pred hišo, potem pa se zgrudil. Kmalu zatem je iz hiše prišla še Sabina. V rokah je držala kladivo. Mimo je pripeljal neki motorist, ki je opazil, da se Sabina s kladivom tolče po glavi. Priskočil ji je na pomoč, vendar ga je napadla in ga po glavi udarila s strešno opeko, ki je ležala v bližini.
Sosed je medtem na pomoč poklical policijo. Ta je Sabini, ki je pred njimi pobegnila, sledila do nekega mostu, s katerega pa je Sabina skočila in si pri tem zlomila oba gležnja in utrpela poškodbo lobanje.
Sabino in Glenna so reševalci prepeljali v bolnišnico, kjer pa je Glenn podlegel poškodbam.
Sojenje
Po več mesecih zdravljenja so obe sestri postavili pred sodišče. Medtem ko je sodišče Ursulo oprostilo in ji dovolilo, da se vrne na Švedsko, so Sabino obtožili umora in drugih kaznivih dejanj. Sojenje je bilo večkrat prestavljeno, ker sodišče ni pridobilo Sabinine zdravstvene dokumentacije s Švedske. Pregledala sta jo tudi dva forenzična psihiatra. Na vsa vprašanja je sicer odgovarjala z: "Ne komentiram." Na koncu je priznala krivdo za uboj pri zmanjšani prištevnosti.
Na koncu so jo obsodili na pet let zapora, odsedela pa je dve in pol.
Med zaporno kaznijo nikoli ni spregovorila o tem, zakaj sta s sestro prišli v Anglijo, kaj se je dogajalo na avtocesti in kaj se je zgodilo z Glennom Hollingsheadom. Nikoli tudi ni spregovorila o svoji sestri, preiskava pa ni pokazala, da bi katera od sestrer bila psihotična ali trpela za kakšno duševno boleznijo.
Kljub temu je Sabinina obramba trdila, da je Sabina bila žrtev psihičnega pojava, imenovaniega "folie à deux", "deljene psihoze", s katero naj bi jo "okužila" njena sestra, Ursula. Slednja naj bi namreč trpela za blodnjami, v katerih je slišala glasove, ki pa jih ni razumela. Teorijo zagovornikov je sodišče upoštevalo in zato je Sabini prisodilo relativno nizko kazen zaradi zmanjšane prištevnosti.
Po izpustitvi iz zapora je Sabina izginila neznano kam, medtem ko Ursula živi v ZDA.
Neodgovorjena vprašanja in teorije
Primer obeh dvojčic pa pušča za sabo mnogo neodgovorjenih vprašanj, kot so že večkrat omenjeno, zakaj sta sestri v resnici prišli v Anglijo, kaj se je v resnici dogajalo na avtocesti in zakaj je umorila Glenna Hollingsheada?
O primeru je BBC posnel tudi dokumentarec, ki pa so mu nekateri očitali pomanjkljivosti, ker vanj niso vključili vseh posnetkov z avtoceste, poleg tega pa naj bi vsaj dva policista ne govorila po resnici. Kritiki namreč policiji očitajo, da bi Sabino morali pridržati dlje, saj je bilo jasno, da gre za psihično bolnico, kar naj bi spoznali že policisti na avtocesti, vendar njihovega mnenja niso upoštevali. Če bi ga, bi Sabine ne smeli izpustiti že po enem dnevu in tako Sabina nikoli ne bi srečala Glenna.
Obstajajo pa tudi bolj bizarne teorije, po katerih sta sestri Erikkson bili žrtvi vladnega programa za nadzor misli, ali celo bili pol-človeka, pol-nezemljana.