Tarča kitajskih znanstvenikov je asteroid Bennu, okoli 75,5 milijona ton težka skala, premera okoli 500 m, ki plava v vesolju in bi po izračunih njene poti nekoč ogrozila Zemljo. Trenutno ne predstavlja nevarnosti, vendar pa bi se lahko, tako so izračunali med letoma 2175 in 2199 njena tirnica močno približala Zemljini in takrat bi obstajala majhna, a še vedno dovolj velika možnost, da bi zaradi gravitacijske privlačnosti našega planeta asteroid trčil z njim. Posledice bi bile milo rečeno katastrofalne. Trk s takim telesom bi namreč pomenil konec življenja na našem planetu.
Zdaj so Kitajci prišli na zamisel, da bi asteroid premaknili z njegove tirnice. To bi dosegli tako, da bi vanj usmerili več raket. Kinetična energija, ki bi se sprostila ob trčenju raket z Bennujem bi znašala 12.000 megaton, kar je približno 80.000-krat več kot je znašala energija bombe, padle na Hirošimo. In še ena primerjava - eksplozija, ki jo je povzročil padec meteorja, ki je zbrisal dinozavre, je sprostila za okoli 100 milijonov megaton energije.
Znanstveniki v kitajskem Nacionalnem centru za vesoljske znanosti so izračunali, da bi morali v asteroid zaleteti 23 raket Dolgi pohod 5, od katerih vsaka tehta 992 ton. Ob hkratnem udarcu v Nibbu bi ga positlnile za okoli 9.000 kilometrov iz njegove tirnice, kar bi zadostovalo, da asteroid ne bi več - ali pa vsaj zelo dolgo ne - ogrožal Zemlje.
"Trk z asteroidom pomeni največjo grožnjo življenju na Zemlji," pravi inženir Mingtao Li, ki vodi ekipo znanstvenikov. "Odvračanje asteroida s tirnice trčenja je bistvena pri blaženju te grožnje."
Kitajci tako ne sledijo v načinu, ki ga je populariziral film Armagedon, v katerem je Bruce Willis z atomsko bombo razstrelil grozeči asteroid. Razstrelitev asteroida bi ga razbila na manjše kose, ki bi še vedno lahko padli na Zemljo, kar bi lahko imelo uničujoče posledice.
Kitajska sledi podobnemu načrtu, kot so ga predlagali Američani. Nasini znanstveniki so v v neki študiji predstavili načrt, da bi na asteroid poslali 9 metrov dolgo vesoljsko ladjo, imenovano HAMMER (kladivo) ki bi imela vgrajene nekakšne "odrivalnike", s katerimi bi potiskala asteroid. Pri Nasi so takrat izračunali, da bi med 33 do 53 udarcev s HAMMER-jem zadostovalo, da bi asteroid odvrnili s tirnice, ki bi lahko vodila do trčenja z Zemljo. HAMMER pa bi morali na Bennu poslati približno 10 let pred potencialnim trčenjem.
Bennu je asteroid tipa B, kar pomeni, da je sestavljen iz velikih količin ogljika. Nasa je na asteroid že poslala sondo Osiris-Rex, ki je tja prispela oktobra lani in z njega vzela vzorce. Z njimi naj bi se vrnila na Zemljo leta 2023.