1. Poln zamrzovalnik je vesel zamrzovalnik. Če ga ohranjamo polnega in dobro organiziranega, bomo prihranili veliko energije (in posledično denarja), saj bo manj hladnega zraka ušlo, ko bomo odprli vrata.
2. Zamrznite maslo v manjših koščkih za redno uporabo, celo maslo pa za pripravo peciva. Mnogi recepti za krhko testo namreč narekujejo, da naribamo še ledeno maslo, ki ga hitro vmešamo v moko in sladkor – bodite vedno pripravljeni.
3. Ste se že srečali s težavo pri receptih (predvsem azijske kuhinje), ki zahtevajo zelo na tanko narezano meso? Če ga delno zamrznemo (30–40 minut v zamrzovalniku), bo to mala malica. Enostavno ga bo narezati na poljubno debele rezine.
4. Tudi juhe, enolončnice in omake lahko shranjujemo v vrečkah za živila. Tako prihranimo ogromno prostora v zamrzovalniku, jih lažje odtalimo in bolje prepoznamo vsebino.
ČESA NE ZAMRZUJEMO?
Zelja, zelene, kreše, kumar, zelene solate, peteršilja in redkvic navadno ne zamrzujemo surovih in nepredelanih, saj postanejo mehki, vodeni ter izgubijo barvo in aromo.
Kuhane testenine, špageti in riž postanejo po odtajanju mehki in slabega okusa.
Kuhani beljaki postanejo trdi, gumijasti in spužvasti. Podobno tudi stepeni sladki beljaki v sladicah.
Kreme na tortah in sladicah navadno postanejo grudaste in mokre.
Mlečne omake se lahko sesirijo. Tudi kisla smetana in majoneza slabo prenašata zamrzovanje.
Želatina začne »puščati« vodo.
Ocvrta hrana izgubi hrustljavost in postane razmočena.
Začimbe
Paprika, česen, nageljnove žbice, zeleni poper, imitacija vanilje in nekatera zelišča postanejo po okusu močnejše in grenke. Čebula in paprika spremenita okus. Zelena postane močnejšega okusa. Curry dobi neprijeten okus. Sol izgubi okus. Zato je priporočljivo, da zamrznjeno hrano solimo in začinimo med odtajanjem ali pogrevanjem, ne pa pred zamrzovanjem.